تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
August 18, 2014

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان سيستان و بلوچستان، صبح امروز مورخ 7/4/93 محفل انس با قرآن كريم در محل نمازخانه اداره كل راه و شهرسازي با حضور جمعی از پرسنل و كاركنان  برگزار شد.

در اين محفل آیات 45 الی 81 سوره انعام  تلاوت شد.

در تفسیر و  شأن و نزول آیه 52  و آیه قبل و بعد، طبق نقل مفسیرین روایات متعددی نقل شده است که با هم شباهت دارند؛ از جمله اینکه جمعی از قریش، از کنار مجلس پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) می گذشتند؛ در حالیکه صهیب، خباب، بلال و عمار و مسلمانان کم بضاعتی مانند آنها در خدمت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) بودند . آنها با مشاهده این صحنه تعجب کردند و گفتند: ای محمد، آیا از میان مردم به همین افراد رضایت داده ای؟ اینها هستند که خداوند از میان ما انتخاب کرده؟!ما پیرو اینها باشیم؟هر چه زودتر آنها را از اطراف خود دور کن؛ شاید ما به تو نزدیک شویم و از تو پیروی کنیم. این آیه نازل شد و این پیشنهاد را رد کرد. یکی از نشانه های عظمت اسلام و قرآن و مکتب انبیا این است که با سرسختی هر چه بیشتر در برابر اینگونه پیشنهادات مقاومت کردند و در جوامعی که اختلاف طبقاتی، مسئله ای همیشگی شمرده میشد، به کوبیدن این امتیاز موهوم پرداختند تا معلوم شود افراد پاکدل و با ایمان و هوشمندی همچون سلمان و ابوذر و صهیب و خباب و بلال به خاطر ندانستن مال و ثروت، کمترین نقصی ندارند و ثروتمندان بی مغز و کوردل و خودخواه و متکبر به خاطر ثروتشان نمی توانند از امتیازات اجتماعی و معنوی برخوردار گردند.

در ادامه با توجه به سالروز حادثه هفت تیر 1360 و انفجار دفتر جمهوری اسلامی و شهادت دکتر بهشتی و هفتاد و دو تن از یاران انقلاب اسلامی ایران مباحثی طبق نقل ادبا و بزرگان بیان شد:

آری؛ مظلومیت بهشتی در صبر و استقامت و سکوت مردانه اش در برابر اتهامات برچسب ها و شایعات ضد انقلاب بود شرق باوران و غرب گرایان هر دو مخالف شهید بهشتی و همفکرانش بودند خط اصیل و الهی انقلاب در افکار و مواضع بهشتی مظلوم و یارانش تبلور و تجسم پیدا کرده بود راه بهشتی صراط انقلاب بود . صبر بر تهمت و زخم زبان قهرمانی در میدان صبر و سکوت شکیب در مقابل گستاخی هتاکان نارواشنیدن و به خاطر خدا و انقلاب تحمل کردن از ویژگی های روح بلند شهید بهشتی بود. یاد آن شهیدان بسی معطر و روح بخش است.

72 شهید، 72 ستاره خونین، 72 نمونه بودن، 72 مهاجر عاشق

جمعی بودند و شمعی داشتند شمع این جمع بهشتی مظلوم بود.

کاروانی بودند و مقصدی داشتند و آن لقاء الله بود.

طاهران قدسی خونین بالی بودند که با دو بال جهاد و هجرت تا سدره المنتهی شهادت عروج کردند اگرچه قامتهایشان در زیر آوار انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هم شکست وی این قامتهای فرو شکسته قیامتی از قامتهای یک امت قائم پدید آمد.

در پایان هم به مناسبتهای این  هفته از جمله حلول ماه مبارک رمضان، روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی، روز صنعت و معدن، روز آزاد سازی شهر مهران، شهادت آیت الله صدوقی چهارمین شهید محراب، حمله ناوگان آمریکایی جنایتکار به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران (1367)، در گذشت علامه امینی، ولایتعهدی امام رضا(علیه السلام) از سوی مأموم و ضرب سکه بنام ایشان اشاره نمود.

دسته‌بندی خبر: 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال