تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
August 18, 2014

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان سيستان و بلوچستان، صبح امروز مورخ 17/3/93 محفل انس با قرآن كريم در محل نمازخانه  شهدای راهداراداره كل راه و شهرسازي با حضورمديريتها، پرسنل و كاركنان برگزار شد.

در اين محفل آيات 77 تا 103 سوره مائده توسط یکی از قاریان همکار تلاوت و آیه 87 طبق نقل مفسران به شرح ذیل بیان شد:

در مورد شأن نزول آیه 87 که گفته شده بود اسلام، دین رهبانیت و انزوا نیست روایات متعددی نقل شده که مضمون کلی آنها چنین است: گروهی از اصحاب پیامبر(ص) تصمیم گرفتند برای تقریب و نزدیک شدن به خدا، از برخی از امور حلال مانند خوابیدن در شب، خوردن گوشت، خوردن غذا در روز، زناشویی و... خودداری کنند. هنگامی که این خبر به پیامبر(ص) رسید، ایشان ناراحت شدند و فرمودند:«چرا برخی از مردم، چیزهای حلال و پاکیزه را بر خود حرام کرده اند؟ آگاه باشید که من شب ها می خوابم و زناشویی می کنم و در روز غذا می خورم. پس هر کس از سنت من روی گرداند، از من نیست.»خداوند این آیه را نازل فرمود. بدین وسیله، خداوند و پیامبر(ص) به همه اعلام فرمودند که اسلام، دین رهبانیت و انزوا نیست؛ بلکه تمام امیال و خواسته های بشر بر اساس حکمت و مصلحت است و خداوند از طریق دین، این امیال و خواسته ها را تعدیل کرده و در راه درست و صحیح قرار داده است.

رئیس اداره روابط عمومی در پایان محفل به عناوین مهم هفته به ترتیب ذیل اشاره نمود :

یازدهم شعبان ولادت حضرت علی اکبر(علیه السلام) و روز نوجوان ، شهادت آیت ا... سعیدی و روز جهانی صنایع دستی و ولادت با سعادت حضرت مهدی(عجل ا... تعالی فرجه الشریف را در پیش رو داریم.

وی گفت: آنچه بزرگان می فرمایند این است که جوانی مناسبترین فصل رسیدن به«خودباوری» است جوانان اگر از «پند پیران» و «تجربه بزرگان» بهره گیرند، کمتر دچار حسرت میشوند.

آرامش روح، در زندگی آمیخته به معنویت و خداجویی است و زندگی منهای خدا تکرار بی روح روزها و هدفهاست.باید از خداوند متعال عاجزانه خواست که تقوا را روزی ما قرار دهد زیرا با برداشت از فرموده ای خداوند متعال و معصومین و بزرگان می فهمیم که گناه ویروس سقوط اخلاقی است و خداترسی«واکسن» آن برای داشتن زندگی سالم، باید بوسیله «تقوا» بر ضدّ گناه واکسینه شویم که البته باید خیلی گزینه های دیگر را در کنار این واکسن قرار داد از جمله اشتغال و ازدواج آسان جوانان  فرهنگ ساده زیستی و عدم تشریفات و... که امیدواریم به برکت قرآن مجید کلام الهی، اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) و خون شهداء و دعای خیر امام زمان(عجل ا... تعالی فرجه الشریف)  تحقق یابد.

در بخش فنی راه و راهداری این جاده تا زمانی مناسب خواهد بود که بعد از ساخت و ساز و نگهداریب آن دقت کنیم یعنی مجموعه عملیاتی که نیاز است که راه و ابنیه و تأسیسات و تجهیزات در حریم آن مطابق زمان ساخت حفظ و ارتقاء یابد آری مسیر زندگی سالم ارتباط با خالق از نماز، قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) میباشد که به معنای واقعی ان شاا.... در عصر حکومت مهدی(علیه السلام ) صورت خواهد گرفت ولی هرکس وظیفه دارد در حد وسع خود در راه رسیدن و رستاریب و فلاح سعی و کوشش نماید.

دسته‌بندی خبر: 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال