تاریخ بروز رسانی: یک‌شنبه, September 15, 2019 - 08:19
August 18, 2014

عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی که به همراه معاونان خود به زاهدان سفر کرده است، گفت: توسعه باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان بسیار ضروریست و باید تلاش کنیم این باند هم برای نشست و برخاست هواپیماهای مسافری پهن پیکر آماده شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، ˈعباس آخوندیˈ نیمه شب دوشنبه پس از بازدید از بخش های مختلف فرودگاه بین المللی زاهدان تاکید کرد در سفر به زاهدان در صددیم بخش های مختلف حمل و نقل هوایی، دریایی، زمینی و ریلی این استان را مورد بررسی قرار دهیم و اقدامات لازم را نیز در این زمینه بعمل آوریم.

وی با اشاره به سفر فردای رییس جمهور به زاهدان و توجه ویژه دکتر روحانی به سیستان و بلوچستان افزود: این استان یکی از استان های مرزی ماست و باید وضعیت پایانه های مرزی آن نیز مورد بررسی قرار گیرد.

براساس این گزارش، ˈحسن اعرابی مقدمˈ مدیرکل فرودگاههای سیستان نیز در بازدید وزیر راه و شهرسازی از فرودگاه بین المللی زاهدان، گزارشی از آخرین وضعیت این فرودگاه ارائه داد و تصریح کرد: طرح توسعه باند دوم فرودگاه هم اکنون پس از انجام مناقصه و مشخص شدن پیمانکار آن آماده است تا در صورت موافقت هیات مدیره شرکت فرودگاههای کشور در اختیار پیمانکار قرار گیرد تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی یادآور شد قرار داد احداث باند جدید به مبلغ 48 میلیارد و 800 میلیون تومان آماده امضا است تا این باند 4 هزار و 250 متری، علاوه بر عریض شدن و تثبیت مقاومت آن، برای نشست و برخاست هواپیماها آماده شود.

وی ادامه داد باند کنونی فرودگاه زاهدان که از 20 سال پیش به بهره برداری رسیده، پس از بهره برداری از باند جدید به عنوان ˈتاکسی ویˈ از آن استفاده خواهد شد.

اعرابی در پایان با اشاره به تعداد پروازها از فرودگاه زاهدان افزود: هم اکنون هر هفته 88 پرواز داخلی به برخی مراکز استانهای مختلف کشور از جمله تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، گرگان و بندرعباس انجام می شود که علاوه بر آن در مسیرهای بین المللی به دبی، نجف، بغداد و جده نیز پرواز دارد و بزودی پروازهای زاهدان به کراچی و کویته پاکستان نیز از طریق این فرودگاه راه اندازی می شود.

وزیر راه و شهرسازی که قرار است از فردا /سه شنبه/ رییس جمهوری را در سفر به استان سیستان و بلوچستان همراهی می کند، در مدت اقامت در زاهدان از نزدیک به بررسی آخرین وضعیت حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی استان خواهد پرداخت.

عباس آخوندی قرار است از محورهای زاهدان – بم و زاهدان – زابل نیز دیدن کند.

دسته‌بندی خبر: 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال