تاریخ بروز رسانی: یک‌شنبه, September 15, 2019 - 08:19
August 18, 2014

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان،صبح امروز مورخ 17/1/93 مراسم عزای بانوی دو عالمین حضرت فاطمه زهرا(س) و  گرامیداشت یاد و خاطره عروج شهادتگونه بسیجی راهدار مهندس مهدی اکبری با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای راهداری امام جمعه موقت شهرستان زاهدان،  معاون فرماندار،مهندس باقرنیا مدیر کل راه و شهرسازی ، سرهنگ شرافتی فرمانده پلیس راه شمال استان، مدیریتها و روسای ادارات ستاد مرکزی و دیگر فرماندهان پاسگاههای پلیس راه و کارکنان و پرسنل راه و شهرسازی در محل مسجد چهارده معصوم (علیهم السلام)  برگزار شد.

در این مراسم بعد از تلاوت آیات الهی و ابیاتی  پند و اندرز و ذکر مصیبت توسط یکی از قاریان و مداحان مطرح استان، حجت الاسلام راهداری  آیات و روایاتی  پیرامون ارزش کار و تلاش برای مردم و خدمت رسا نی به آنان به شرح ذیل بیان نمود:

امام محمدباقر(ع) حج واجب انجام میدادند و تعدادی در خدمت حضرت از جمله ابا بصیر   بودند یکی از همراهان ابابصیر را در حین  دور چهارم (شوط چهارم) طواف صدا میزد اما جوابی نمیشنید امام  تذکر فرمودند  که چرا جواب برادر دینی خود را نمی دهی ؟ ایشان گفت پس از طواف جوابش را خواهم داد ولی نظر امام بر این بود که سریعا  مشکل آن فرد مسلمان رسیدگی شود که این امر را ابا بصیر انجام داد بعد از آن امام فرمودند کاری که انجام دادی  از  هفت حج بالاتر است ابا بصیر تعجب نمود تا ثواب این کار خیر رسید به هفتاد هزار حج. ... ای ابا بصیر اگر مغز این اعمال  عبادی این نباشد که دست برادر دینی و مومن را بگیرید خیال میکنید عبادت انجام میدهی روح کارهای عبادی این است  که گره از کار مسلمین و مومنین باز کنیم.پس میشود گفت  اگر کسی مسیر را برای مردم  و مسافرین  باز کند هم هفتاد هزار حج انجام داده است.

خداوند متعال  در آیات قرآن و سوره دهر و دیگر سوره ها به این خدمات اشاراتی فرموده  به تعداد هر خدمتی که به هر مسلمان انجام دهیم در بهشت خدمتگزار و غلمان در اختیارمان خواهد بود تا کارهایمان را انجام دهند.

وی افزود: شاید  برای مردم زحمات و فداکاری های شما راهداران ملموس نباشد ولی اهل شعور و معرفت این صداقت ها
و زحمات را که شما  فرشتگان نجات در جاده ها در کنار پلیس راه برای آسایش و تردد روان وسائط نقلیه و حمل و نقل که نقش بسزایی در اقتصاد  و امورات رفاهی هر کشور دارد میدانند وارزش و بهاء قائل اند و اجر معنوی بالای شما عزیزان هم در پیشگاه با عظمت پروردگار متعال باقی است و دستگیر دنیا و آخرتان خواهد بود.

دسته‌بندی خبر: 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال