تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
September 12, 2015

به گزارش روابط عمومی راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان عباسعلی سلیمانی رئیس اداره روابط عمومی راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان در معنی آیه 36  به شرح ذیل بیان نمود: پروردگارا ! آنها(بتها) بسیاری از مردم را گمراه ساختند.هرکس از من پیروی کند از من است؛ و هرکس نافرمانی من کند، تو بخشنده و مهربانی.

وی تصریح کرد: در ارتباط با آیه 36 مفسرین می فرمایند: حضرت ابراهیم (ع) از خدا تقاضا کرد که او و فرزندانش را از بت پرستی دور نگه دارد.بدین ترتیب، آن حضرت، انسانها را به دو گروه موحد و مشرک تقسیم کرد و از خدا خواست که او و فرزندانش را از گروه موحدان قرار دهد. این آیه می فرماید که ابراهیم خلیل(ع) به خداوند عرض کرد که هر کس حقیقتاً از راه روشن من ـ که توحید و خداپرستی است ـ پیروی کند ، از من است و هرکس که در قلب و عمل از راه روشن من سرپیچی کند و خود را به شرک بیالاید، از من نیست.در ادامه همین تفسیر می خوانیم که امام صادق(علیه السلام ) فرمود: : « هرکس از شما تقوای الهی پیشه کند و خود را اصلاح کند ، از ما اهل بیت (علیهم السلام) است.»

در پایان این محفل رئیس اداره روابط عمومی شهادت امام محمد تقی(ع) جواد الائمه را تسلیت گفت و  قطعاتی از سخنان اُدبا را به شرح ذیل قرائت کرد: سلام بر امام جواد (علیه السلام) بزرگ مردی که بیست و پنج سال، خورشید را به خجلت وا  داشت بیست و پنج سال خورشید فضیلت را رویاند و شکوفاند و خود، فروزانتر از خورشید تابید و درخشید. سخاوت باران را داشت. و کرامت دریا را و زلالی آب را ..... در خردسالی به امامت رسید، در نوجوانی، رهگشای مُعضَلات فکری، فقهی و اعتقادی امت بود. دشوارترین سؤالها را بی درنگ جواب می گفت و علمش الهی بود  و وصل به دریا،  سرانجام آن مولا با شهادتش اهل «ولا» را به هجران و سوگ  نشاند سلام  بر امام محمد تقی(علیه السلام) که جوادِ امامان و امامِ جوادان بود.

   وی در ارتباط با روز ازدواج و سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) گفت:

اول ذیحجه، سالروز ازدواج فرخنده حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است

ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه(س) به فرمان خداوند، از امتیازاتی است که رسول اکرم(ص) بر آن مباهات می‌کرد. در این پیوند پر میمنت، فرشتگان آسمان در سرور و شادمانی و بهشتیان به زینت و زیور آراسته شده بودند.

فاطمه زهرا (س) دختر پیغمبر اکرم (ص) و از دوشیزگان ممتاز عصر خویش بود. پدر و مادرش از اصیل‌ترین و شریف‌ترین خانواده‌های قریش بودند. از حیث جمال ظاهری و کمالات معنوی و اخلاقی از پدر و مادر شریفش ارث می‌برد و به عالیترین کمالات انسانی آراسته بود  ولی با ساده زیستن و رعایت اصول زندگی که از مادرش حضرت خدیجه کبری(سلام ا... علیها) و پدر عزیزش حضرت رسول ا... (صلی ا... علیه و آله وسلم) آموخته بود جزء زنان آسمانی و چهار زن ممتاز  عصر خود و دیگر اعصار شد که جامعه جوان کشور ما و دیگر انسانها باید الگو برداری نموده و خصوصاً در بحث ازدواج و انتخاب شریک زندگی از این گزینه های الهی که برگزیدگانش رعایت فرمودند استفاده کنند به قول بزرگان وقتی همسران همدل  باشند، در خانه اجاره ای و روی موکت هم خوشبخت خواهند بود ازدواج، انتخاب شریک زندگی و همدم روح است نه تجارت.کسی که خانه و ماشین و حقوق و... را شرط اولیه ازدواج می داند، در واقع با خانه و ماشین و پول ازدواج کرده نه با یک " انسان" ازدواج یک " داد و ستد" نیست و گزینش شریک زندگی مثل خریدن یک ماشین و خانه و لباس و عینک نیست.

ازدواج، تنها در آمدن از " تنهایی" نیست بلکه رسیدن به همدلی و همراهی" است بیش از " جمال" باید " کمال" مطرح باشد. و بیش از جلوه ظاهری باید چهره باطنی زیبا باشد. ازدواجهای تجاری و عشقهای اتوبوسی و شناختهای تلفنی سر از " طلاق" در می آورد.

پایه های خانه و خانواده، بیش از آنکه بر بتن ریزی و سیمان و آجر و آهن استوار باشد، بر صداقت و تفاهم و محبت متّکی است.

وقتی «زلزله اختلاف» پیش آید بنیان این بنا می لرزد و فرو می پاشد. همچنین رعایت اصول اخلاقی ضامن پایداری و دوام زندگی سالم در زندگی زناشویی است.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال