تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
August 18, 2014

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان سيستان و بلوچستان، صبح امروز مورخ 16/1/93 محفل انس با قرآن كريم در محل نمازخانه اداره كل راه و شهرسازي با حضورمديريتها، پرسنل و كاركنان برگزار شد.

بعد از تلاوت قرآن کریم رئیس اداره روابط عمومی سال جدید 93 را به جمع حاضر و کلیه راهداران و دست اندرکاران که در مسیر محورهای مواصلاتی بهترین اوقات خود را با مسافرین نوروزی سپری نمودند تبریک گفته و در ادامه گفت: امیدوارم امسال که با نام یاس نبوی(ص) حضرت زهرای مرضیه(س) آغاز شده توام با صحت، سلامتی و شادکامی برای همه مومنین و مومنات و مسلمین رقم خورده و با بهره گیری و عمل از فرمایشات قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) موجبات رضایت پروردگار متعال و اولیای خدا خصوصا حضرت مهدی(عج) و مردم عزیز را فراهم آوریم   که یکی از هدفهای  تشکیل این جلسات تحقق همین امر میباشد که اگر به لطف حق توفیقاتی باشد ما هم میتوانیم نقش خود را در سالی که مقام معظم رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی،  پیدا نموده و با همت بالا  و برنامه ریزی  به اهداف  معظم له برسیم.

در ادامه  معاني و تفسير آيات 66،    69 و 71 سوره نساء که در آغاز محفل قرائت گردید به  شرح ذيل بيان شد:

 در آیه 66  طبق نقل مفسرین اطاعت خدا عامل افزایش استقامت انسهاست که از جمله « و اشد تثبیتا» فهمیده میشود که هر قدر انسان در مسیر اطاعت از فرمان خدا گام بردارد، ثبات و استقامت او بیشتر می شود. در واقع اطاعت فرمان خدا نوعی ورزش روحی برای انسان است که ادامه و تکرار آن، همانند ورزش های جسمانی، روز به روز قوت و قدرت و ثبات و استحکام بیشتری می آفریند و انسان به تدریج به جایی میرسد که هیچ قدرتی نمی تواند بر نیروی  ایمان او غلبه کند  و  او  را بفریبد.

ضمن اینکه اطاعت خدا عامل استقامت انسانهاست موجبات همنشینی با خوبان عالم را به دنبال خواهد داشت با توجه به آیه 69 که از امام باقر(ع) روایت شده است:« ما را با اجتناب از گناه یاری کنید؛زیرا کسی که با ورع و دوری از گناهان با خدا دیار کند، نزد خدا برای او گشایشی خواهد بود؛ چرا که خداوند فرموده:«و  من یطع الله و الرسول...» . آری، نبی از ماست؛ صدیق هم از ماست؛ شهدا و صالحان نیز از ما هستند.»

دین مبین اسلام یکی از دستوراتی که به همه در هر عصر و زمانی هم دستور فرموده تأکید بر حفظ و آمادگی همه جانبه است همچنان که در آیه 71 این سوره  دستور جامع و همه جانبه ای به تمام مسلمانان در همه قرون و اعصار می دهد که برای حفظ و امنیت خود  و دفاع از مرزهای خویش پیوسته مراقب باشند و در آماده باش مادی و معنوی به سر برند. جالب توجه این معنی «حذر » به قدری وسیع است که هر گونه وسیله مادی و معنوی را در بر می گیرد؛ از جمله اینکه مسلمانان باید در هر زمان، از موقعیت دشمن، نوع سلاح، روش های جنگی، میزان آمادگی، شمار اسلحه و کارایی آنها با خبر باشند؛ زیرا تمام این موضوعات، در پیش گیری از خطر دشمن و حاصل شدن  مفهوم جذر موثر است. از طرف دیگر، برای دفاع از خویشتن نیز از نظر روانی و معنوی و از نظر بسیج منابع فرهنگی، اقتصادی و انسانی و همچنین استفاده از کامل ترین نوع سلاح زمان و طرز به کار گرفتن آن، همه گونه آمادگی داشته باشند. بی شک اگر مسلمانان همین یک آیه را در زندگی خود پیاده کرده بودند، در طول تاریخ پرماجرای خویش هرگز گرفتار شکست و ناکامی نمی شدند.

در پایان قاری قرآن و رئیس اداره روابط عمومی گفت: یکی از اهداف برگزاری جلسات هفتگی قرآنت به لطف پروردگار آمادگی روحی و جسمانی برای خدمت به همنوع و اجتماع و خانواده میباشد چون در سایه قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) انسانها با انرژی مضاعف به زندگی دنیوی و اخروی خود پرداخته و صاحب فیض میشود.

دسته‌بندی خبر: 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال