تاریخ بروز رسانی: شنبه, April 28, 2018 - 10:16
October 11, 2014
صبح امروز در اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان؛

نمایشگاه هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان،صبح امروز (شنبه) مورخ 19/7/93 به مناسبت هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی، نمایشگاه تجهیزات امدادی و دستاوردهای کارگروه امداد و نجات در سالن ورزشی  اداره کل راه و شهرسازی و با حضور  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری دکتر باقر کرد،مدیرکل بحران استانداری، مدیر کل راه و شهرسازی ، مدیرعامل هلال احمر استان  و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

این نمایشگاه  با هماهنگی مدیریت بحران استانداری  و به میزبانی اداره کل راه و شهرسازی  استان گوشه‌ای از خدمات کارگروه‌های تخصصی در مواقع بحران  در این نمایشگاه، در معرض دید عموم قرار گرفته است.

یکی از اهداف ما در این نمایشگاه آشنایی عموم مردم با امکانات امدادی در زمان بحران است که تجهیزات مهمی در این نمایشگاه به نمایش در آمده است.

تجهیزات امدادی که در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته مربوط اداره کل  راه و شهرسازی، جمعیت هلال احمر، سازمان  آتش نشانی، ببنیاد مسکن انقلاب اسلامی،  اداره کل هواشناسی، مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی است.

این نمایشگاه از 19 لغایت 25 مهرماه برپاست ساعات بازدید نمایشگاه تجهیزات امدادی  را صبح‌ها از ساعت 8 تا 11:30 و عصرها از ساعت 16 تا 17:30جهت بازدید عموم مردم باز است.

هدف از برگزاری این نمایشگاه افزایش اطلاع رسانی عمومی و شناخت و مقابله با حوادث احتمالی و کاهش اثرات مخرب بلایای طبیعی با آموزش و تمرین آموخته‌های امدادی و تقویت فرهنگ عمومی خود امدادی، از دیگر اهداف این برنامه‌هاست.

این هفته فرصت مناسبی جهت  معرفی توانمندیهای دستگاههایی که ارتباط مستقیم با بلایای طبیعی از جمله زلزله، طوفانهای شدید به همراه ریز گردها، سونامی، سیل و آثار مخرب آن در قطع ارتباطات جاده ای و... میباشد که با اطلاع رسانی به اقشار گوناگون جامعه( خانواده ها، دانش آموزان، دانشجویان و...) از طرق های مختلف از جمله رسانه ملی ان شاالله بتوانیم فرهنگ سازی نموده تا شاهد کاهش تلفات جاده ای و دیگر بلایای طبیعی باشیم که البته این موارد شامل هزینه های فراوان میشود که نیاز به منابع مالی و منابع انسانی  است و طبق فرمایش مقام معظم رهبری عزم ملی و مدیریت جهادی را میطلبد.

دسته‌بندی خبر: 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال