تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
December 09, 2014

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان،ظهر امروز مورخ 18/9/93 ساعت 14:30 مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان در نشست مطبوعاتی اولین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی این استان با حضور کلیه مدیران اجرایی، مدیران کل ادارات و سازمانها در محل نمایشگاههای دائمی زاهدان حضور یافت.

در این نشست بعد از تلاوت آیات قرآن کریم، دکتر اربابی معاون توسعه منابع انسانی استانداری پیرامون دستاوردهای پژوهشی لحظاتی به شرح ذیل صحبت کرد:

ـ طرحهای پژوهشی باید جهت دار بوده و در جهت تولید انبوه قرار گیرد.

ـ با توجه به سختی جذب نیرو در دستگاههای دولتی:طرحها و دستاوردهای پژوهشی به بخش خصوصی معرفی و زمینه حضور فعال این بخش به عنوان بازوی قوی دستگاهها و ادارات مدنظر قرار گیرد.

ـ معرفی قابلیت های دستگاه  به بخش خصوصی باعث میشود تا دستگاههای دولتی از کارهای حاشیه ای به فعالیت های اصلی بپردازند.

ـ معرفی پژوهشگران برتر و بهاء دادن به نیروهای کارشناس و متعهد این حوزه جهت کمک به رفع مشکلات تا دستگاهها و سازمانها و تحقق اهداف مهم آن مجموعه.

مهندس مالکی مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان بعنوان اولین مدیر کل از طرحها و اقدامات پژوهشی این اداره کل صحبت و اقدامات انجام شده را بیان نمود.

وی افزود: یکی از طرحهای پژوهشی این اداره کل اطلس جامع معادن و مصالح مورد استفاده  در طرحهای عمرانی  استان میباشد که اهداف آن ارتقاء کیفیت سازه ها با استفاده از مصالح مرغوب، تهیه اطلس جامع معادن و مصالح ساختمانی و راهسازی که با آزمایشگاه  فنی مکانیک خاک و استاندارد این طرحها به مرحله اجراء درآمده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: از دیگر طرحهای پژوهشی مطالعات اولویت بندی و طرح جامع کاهش خطر پذیری زلزله و رانش زمین در استان است که کمک شایانی به مهندسین در طرحها و سازه های مختلف از باب مقاومت زمین و محاسبات می نماید.

مالکی در پایان یادآور شد:با توجه به آمار بالای تصادفات در استان که مشکلاتی از قبیل کمبود بزرگراه ها مسائل فرهنگی و.... میباشد برنامه هایی داریم که ان شاا... مقدار بزرگراه ها را خصوصاً در محورهای ترانزیتی افزایش و ارتقاء دهیم و در مباحث فرهنگی هم در صورت همکاری و تأمین منابع مالی خصوصاً در بخش رسانه ملی اقداماتی انجام دهیم تا به لطف خدا آمار تصادفات که بیشتر ناشی از عوامل انسانی میباشد کاهش یابد.

 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال