تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
December 14, 2014
امام حسین(علیه السلام) عشق و فداکاری در راه خدا را به صورت عملی نشان داد

امام حسین(علیه السلام) عشق و فداکاری در راه خدا را به صورت عملی نشان داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، صبح امروز مورخ 23/9/93 مراسم اربعین سید و سالار شهیدان با حضور کلیه پرسنل و مدیریتها در مسجد چهارده معصوم(علیهم السلام) اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای راهداری امام جمعه موقت شهرستان زاهدان پیرامون فضائل قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) خصوصاً امتیازات ویژه امام حسین (علیه السلام) بیاناتی به شرح ذیل عنوان نمود:
ـ امام حسین (علیه السلام) عشق  و فداکاری در راه خدا را معنا و مفهوم داده و به صورت عملی برای همه مردم نشان داد که این قضیه برای همه در واقعه عاشورا مشخص و روشن است و امروزه همه جهانیان به پاسداشت این حرکت خدایی  قریب به بیست میلیون از راههای دور و نزدیک خود را به اربعین سالار شهیدان (علیه السلام) درکربلا رسانده و قبر شش گوشه آن حضرت و شهدای کربلا را زیارت نموده  و با آن امام غریب که نوه رسول ا...
(صلی الله علیه و آله وسلم) تجدید عهد و پیمان نمودند تا در این مسیر تا قیام حضرت مهدی (عجل ا... تعالی فرجه الشریف) با تمام وجود خدمتگزار باشند.
ـ یکی دیگر از امتیازات این امام این بود که نسل امامت را در نسل این امام مظلوم قرار داد لذا با وجود اینکه امام حسن(علیه السلام) فرزند ارشد حضرت  علی(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام ا... علیها) است اما از فرزندان ایشان به امامت نرسیدند و این نعمتی است که خداوند متعال به امام حسین(علیه السلام) کرامت فرمود.
ـ از امتیازات دیگر سیدالشهداء (علیه السلام) این است که فقط در تربت خاک این امام، خداوند متعال شفاء  برای تمامی امراض قرار داده است.
حجت الاسلام راهداری گفت: اینها گوشه ای از امتیازات ویژه حضرت حسین بن علی
(علیه السلام) است که خداوند به دلیل فداکاری و ایثار ویژه امام حسین(علیه السلام) برای نجات انسانیت و احیاء دین مبین اسلام انجام داد.
در پایان این مراسم راهداران و پرسنل اداره کل راه و شهرسازی با مرثیه سرایی و عزاداری به سوگ خورشید عالم تاب حادثه عاشورا  و پیام رسانان کربلا  حضرت زینب کبری (سلام ا... علیها) و حضرت زین العابدین(علیه السلام) پرداختند
 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال