تاریخ بروز رسانی: شنبه, April 28, 2018 - 10:16
December 23, 2014
مدیریت قابل و توانمند در یک مسیر برای رسیدن به ضریب ایمنی در جاده ها

مدیریت قابل و توانمند در یک مسیر برای رسیدن به ضریب ایمنی در جاده ها

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، صبح امروز مورخ 2/10/93 مانور وسائط نقلیه سبک و سنگین راهداری و امداد و نجات جاده ای از محل بزرگراه خلیج فارس محور زاهدان ـ خاش با حضور استاندار، معاونین استاندار، مدیران کل راه و شهرسازی، حمل و نقل و پایانه ها و دیگر ادارات کل و سازمانهای مرتبط با امداد و نجات جاده برای آغاز طرح راهداری زمستانه انجام شد.
مهندس هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان ضمن تسلیت ایام سوگواری اهل بیت(علیهم السلام) و روز شهادت امام رضا(علیه السلام) گفت: آغاز کار را در این چنین روزها که تعلق به ائمه معصومین(علیهم السلام)  را دارد به فال نیک می گیریم در جهت استعانت جستن و کمک طلبیدن برای بودن در مسیر ایمن و ان شاءا... کم حادثه .
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد نمی توانیم سخن از جاده بی خطر و بی حادثه داشته  باشیم ولی می توانیم قابلیت ها ، توانمیدها را در یک مسیر برای رسیدن به ضریب ایمنی در جاده ها مدیریت کنیم . حضور اداره کل راه و شهرسازی و نیروهای راهداری ، پلیس راه، حمل و نقل و پایانه ها، هلال احمر ، اورژانس همه به یک هدف و یک مأموریت می اندیشند که همان برخوردار نمودن جاده های مواصلاتی  ما از ضریب ایمنی و آرامش و ارائه خدمات و حضور بموقع بر هرصحنه حادثه که گزارش داده می شود.
هاشمی بیان داشت: شما راهداران و نیروهای امداد و نجات شب و روزتان را وقف نموده و در جاده ها حضور دارید به قیمت تقدیم آسایش و رفاه و امنیت دیگران که ان شاالله خداوند خود ضامن سلامتی شما و مدد دهنده شما در مسیر اهدافتان خواهد بود. نقش فعال و مسئولانه شما و نجات یک انسان حادثه دیده خاطره قشنگ و زیبا  را در نزد همراهان آن مصدوم باقی می گذارد.
فعالیت شما در مسیر راهها قوت قلبی برای مردم این استان میباشد که دو ویژگی متفاوت نسبت به سایر استانها دارد و ضمن خدمات آن قطعاً متفاوت میباشد:
ـ به دلیلی حوزه وسیع مأموریت شما، کار کردن برای شما و کاهش زمان حضورتان در صحنه هنرمندانه باید باشد واقعاً عاشقانه که غیر از این محال است.
ـ این استان را به ناحق به نگاه آنانی که در بیرون آنجا زندگی می کنند نا امن ارزیابی می کنند که به هیچ وجه این نیست ولی در ساعت های تاریک شب و سحر وقتی شما  را بیدار و هوشیار و حاضر در صحنه  در جاده ها می بینند خود نشان قشنگی از وجود آرامش، امنیت است.نقش شما در آن لحظات سرمایه ای برای تولید ثروت ، سرمایه گذاری، گردشگری آشنایی با جغرافیای بزرگ ایران برای دیگران است که خداوند در این مسیر یاریتان باشد تا شما هم بتوانید یاری رسان خوب و بموقع و به لحظه برای مردم باشید.
مهندس هاشمی گفت: سعی کنیم تا آنجا که می توانیم مردم را ننسبت به نوع رانندگی، حضور، متانت وآرامش و توقف در استراحتگاه ها ترغیب کنیم و البته هر ایستگاه به یک مقصدی تبدیل برای توقف و دور کردن خستگی از وجود رانندگان، یک تزریق مهربانانه به همدیگر ان شالله قرار گیرداین را هدف قرار داده تا آسایش و ایمنی در مسیر ها وسعت یابد.
مهندس مالکی مدیر کل راه و شهرسازی استان در حاشیه این مانور مطالبی به شرح ذیل ارائه داد:
در این مانور نیروهای امدادی با ماشین‌آلات و خودروهای سنگین و سبک، آمبولانس و غیره آمادگی خود را برای حضور در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان در راستای امداد زمستانه آغاز کردند.
وی افزود: در راستای اجرای طرح زمستانی و آماده کردن مسیرهای ایمن و مطمئن برای شهروندان عزیز اقدام به گسیل ماشین‌آلات مورد نیاز به نقاط کوهستانی و برف‌گیر و مه‌گیر حوزه استحفاظی کردیم که در این طرح حدود 420 نفر از راهداران و کارکنان مورد نیاز با 95 دستگاه سنگین و نیمه‌سنگین و سبک شرکت دارند.
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان ادامه داد: کار این تعداد دستگاه و نفر در قالب 27 اکیپ سیار و 14 اکیپ ثابت از 25 آذرماه آغاز شده و تا 25 اسفند ادامه دارد، در این مدت 12 راهدارخانه و 26 سکوی نماز در سطح حوزه استحفاظی به مساحت حدود 4300 کیلومتر تجهیز و آماده شده تا بتوان در مواقع لازم به رانندگان و خانواده‎های آنها که دچار مشکل شده‎اند کمک کرد.
این مسئول گفت:  80 درصد از ماشین‌آلات شرکت‌کننده در این طرح دارای دستگاه GPS هستند که در هر لحظه از طریق مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی استان قابل کنترل هستند.
مالکی با تاکید بر اینکه 690 نفر نیروی امدادی در طرح زمیتانه فعالیت دارند، گفت: از این رقم 420 نفر راهدار و مابقی  از دیگر دستگاه‌های امدادی از جمله اوژانس، هلال احمر و پلیس راه هستند.
وی گفت: علاوه بر انواع خودروهای سبک و سنگین و ماشین‌آلات راهداری، یک فروند بالگرد نیز برای مواقع ضروری و بحرانی به صورت آماده باش قرار دارد.
 

دسته‌بندی خبر: 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال