تاریخ بروز رسانی: شنبه, April 28, 2018 - 10:16
January 31, 2015
حکم و علم؛ پاداش نیکوکاری

حکم و علم؛ پاداش نیکوکاری

محفل انس با قرآن کریم صبح امروز در اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با حضور کارکنان این اداره کل برگزار و در آن آیات 15 الی 43 سوره یوسف  توسط قاریان همکار تلاوت شد.

به گزارش روابط عمومی راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان عباسعلی سلیمانی رئیس اداره روابط عمومی راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان در تفسیر آیه 22 افزود: خداوند بدون دلیل به کسی عنایتی نمی کند. بنابراین، کسانی که حکم و علم از خدا دریافت میکنند، با افراد خطاکار و جاهل یکی نیستند. به همین جهت، خداوند در این جمله می فرماید که موهبت الهی حکم و علم، جزای نیکوکاری یوسف(علیهم السلام) بود.شاید از این آیه بتوان استفاده کردکه خداوند به هر نیکوکاری به اندازه احسان و نیکوکاری اش ـ بهره ای از حکم و علم عنایت میکند؛  چنان که در آیه 28 سوره حدید میفرماید:« ای کسانیکه ایمان آورده اید، تقوای الهی پیشه کنید و به رسولش ایمان بیاورید تا دو سهم از رحمتش به شما ببخشد و برای شما نوری قرار دهد که با آن ( در میان مردم و مسیر زندگی خود) راه بروید.»

وی تصریح کرد: به استناد آیه 22 و 28 سوره یوسف همه انسانهایی که به دستورات الهی توجه و به آنها عمل کنندبه دنبال نیکی و نیکوکاری باشند به درجات عالیه می رسند کسانی هم بودند که در خانه های اولیای خدا جزء نیکوترین کسان بودند از جمله زن لوط، پسر نوح، جعده همسر امام حسن مجتبی(علیه السلام) اما معرفتی نسبت به خداوند نداشته و استفاده از آن بسترهای اصل و نسب ننموده اند و عاقبت بخیر نشدند اما حضرت فاطمه معصومه (سلام ا... علیه و آله و سلم) توجه عمیقی نسبت به خدا ، قرآن و  اهل بیت (علیهم السلام) داشتند و به مقامات عالیه رسیدند از جمله لقب عالمه و محدثه اهل بیت(علیهم السلام)، حضرت رضا(علیه السلام) به ایشان لقب معصومه دادند،  با عبادت و بندگی زیاد به کریمه اهل بیت(علیهم السلام) معروف شدند و به فرموده امام صادق(علیه السلام) ایشان در روز قیامت شیعیان را مورد شفاعت قرار می دهند.

امیدواریم که همه ما از شفاعت قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) و این بانوی مکرمه (سلام ا... علیها) در دنیا و آخرت بهره مند شویم.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال