تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
April 05, 2015

در محفل انس با قرآن کارکنان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان مطرح شد: کوه ها از ریشه به هم پیوسته اند و همچون زرهی کره زمین را در برگرفته اند، و همین، از لرزش های شدید زمین بر اثر فشار گازهای درونی هر لحظه ممکان است رخ دهد، تا حد زیادی جلوگیری می کند.

به گزارش روابط عمومی راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان کوه های عظیم دنیا، سرچشمه رودهای بزرگ جهان است و از آن رو که وجود کوه ها ممکن است این اشتباه را برای بعضی ایجاد کند که کوه ها بخش های زمین را از یکدیگر جدا می کنند و راه عبور و مرور را می بندند، خداوند جاده ها و دره ها را در بین کوه ها قرار داده تا انسان ها راه را گم نکنند و به مقصد برسند.

خداوند در قرآن کریم از نعمت راه ها سخن گفت و بدین علت که راه بدون نشانه و علامت، انسان را به مقصد نمی رساند، می فرماید شکل کوه ها و دره ها، فراز و نشیب های قطعات زمین، رنگ خاکها و کوه ها و ... هر کدام علامتی است که انسان ها را از خطر گم کردن راه ها نجات می بخشد.

اگر تمام زمین به یک شکل بود، هرگز امکان حرکت در راهی وجود نداشت؛ زیرا هر لحظه ممکن بود به بیراهه رویم، و چون پاره ای از اوقات در بیابان ها، در شب های تاریک یا در حرکت شبانه در اقیانوس ها، از این علامات زمینی خبری نیست، خداوند علامت های آسمانی یعنی ستارگان را به کمک فرستاده تا رهروان از آنها استفاده کنند و راه را گم نکنند.

برای رسیدن به هر هدف مقدس، قبل از هر چیز، انتخاب راه صحیح لازم است.وجود علامت ها و نشانه ها، ضرورتی حیاتی دارد تا راه سعادت را اشتباه نرویم و به گمراهی نیفتیم. در روایات اهل بیت(ع)، ستاره به پیامبر(ص) و علامات به امامان(ع) تفسیر شده است. که امیدواریم با اجرای دستورات اللهی و پیروی از دستورات قرآن و اهل بیت(ع) به سر منزل مقصود که همان رستگاریست برسیم.

در پایان این محفل به مناسبت های هفته ی جاری از جمله روز سلامتی(روز جهانی بهداشت)، شهادت الله سید محمد باقر صدر و خواهر ایشان بنت الهدی صدر، روز ملی فناوری هسته ای، روز هنر انقلاب اسلامی( سالروز شهادت سید مرتضی آوینی)، ولادت حضرت فاطمه الزهرا(س)و روز زن وتولد امام خمینی(ره)، شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی اشاره شد.

دسته‌بندی خبر: 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال