تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
May 10, 2015

در آخرین روز از هفته جهانی ایمنی با شعار ایمنی برای کودکان جمعی از مدیران دست اندر کار در عرصه ایمنی میهمان دانش آموزان دبستان امام حسن عسکری (علیه السلام) زاهدان شدند.

به همت اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان صبح امروز 20/20/94 دومین مراسم مشترک روز جهانی ایمنی با حضور نمایندگان اداره کل آموزش و پرورش، شورای ترافیک، جمعیت هلال احمر، آموزش و پرورش ناحیه 2 در محل دبستان امام حسن عسکری(ع) برگزار شد.

مهندس مالکی مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان ضمن حضور در جمع صمیمی دانش آموزان و مدیران و معلمین مدرسه امام حسن عسکری(ع) گفت یکی از مواردی که منجر به افزایش ایمنی در سطح جاده می شود آموزش همگانی همه اقشار مردم خصوصاً رانندگان است چون براساس آنالیز انجام شده 80 درصد از علل تصادفات مربوط به نیروی انسانی و رانندگان می باشد و آموزش هم از سنین پایین و مدارس می بایست آغاز شود لذا لازم است در سطح مدارس و آموزشگاه ها نسبت به آموزش محصلین جهت مباحث مربوط به ایمنی با همکاری آموزش و پرورش طرح های گوناگون برگزار شود تا کودکان و دانش آموزان به هنگام رانندگی پدران و مادران به عنوان یک ناظر دانش آموخته ایمنی از سرعت و سبقت غیر مجاز عدم احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی جلوگیری می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی ادامه داد یکی از عوامل تامین ایمنی و تردد در راه ها، علامت گذاری منطقی و معقول مبتنی بر اصول علمی و هماهنگی با فرهنگ رانندگی عمومی جامعه است چنانچه علامت گذاری منطقی نباشد رانندگان برای آن احترامی قائل نشده و خود را ملزم به رعایت آن نخواهند دانست. رانندگی بی دغدغه و توام با امنیت نیازمند به هدایت کننده صحیح و روشنی است که به وسیله علائم و راهنمایی به رانندگان منتقل می شود. راهی که فاقد چنین علائمی باشد و یا اینکه علائم آن بطور صحیح نگهداری نشده باشد راه امنی محسوب نمی گردد لذا ما در طول سال ضمن نصب علائم لازم در سطح جاده ها و نگهداری آنان تلاش زیادی داریم تا مسافران به سلامت به مقاصد خود برسند.

امیدواریم شما آینده سازان ایران عزیز در کنار ما باشید و با بالا بردن سطح آگاهی ایمنی بعنوان باز دارنده وفرشتگان هدایت و راهنما به اصول احترام به قانون و رعایت ایمنی در کنار مسئولین باشید تا آمار تلفات حوادث جاده ای روز به روز تحلیل و روزهای بی حادثه ای را در سال جاری داشته باشیم.

در پایان این مراسم به تعدادی از مدیران، معاونین و آموزگاران و دانش آموزان که نفشی در آموزش و اجرای برنامه های متنوع مرتبط با هفته ایمنی داشتند با لوح سپاس تقدیر و تشکر بعمل آمد.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال