تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
May 10, 2015

مديركل راه و شهرسازي استان سيستان و بلوچستان: كلان شهر زاهدان نيازمند همدلي و همكاري مسئولين با ارائه راهكارها جهت عدم توسعه حاشيه نشيني مي باشد.

به گزارش روابط عمومي راه و شهرسازي استان سيستان و بلوچستان در جلسه هماهنگي ساماندهي حاشيه نشيني و سكونت گاههاي غير رسمي شهر زاهدان با حضور معاون عمراني استاندار و عضو هيأت مديره شركت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري ايران مسعود مالكي افزود: مسئولين با ارائه راهكارهاي عملي و منطقي بايد در جهت عدم توسعه حاشيه نشيني در شهر زاهدان بعنوان يك كلان شهر اقدام موثر و لازم را بردارند.

در اين جلسه دكتر روستا عضو هيئت مديره شركت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري ايران نيز با اشاره به بازديد از مناطق حاشيه شهر زاهدان منجمله شيرآباد، همت آباد، مسير فرودگاه به فلكه كشاورز افزود: مطالعه در بحث جابجايي مردم، تامين منابع و آموزش مهارتهاي اجتماعي جهت جلوگيري از توسعه حاشيه نشيني و ايجاد سكونت گاههاي غير رسمي امري مهم و ضروري است.

وي تصريح كرد: هماهنگي بين ارگانها جهت بهبود وضعيت در سكونتگاههاي غير رسمي و حاشيه شهر زاهدان از جمله امنيت، آموزش و بهداشت بر عهده شهرداري بعنوان دبيرخانه ستاد شهري باشد كه شهرداري وظيفه دارد در اين مناطق بر روي پروژ هاي چند كاركردي كار كند.

وي اظهار داشت: در سال 1387 محلات هدف(شیرآباد، کریم آباد، بابائیان) بعنوان اولين محلات بصورت پايلوت مشخص شد كه در آن 21 طرح با بيش از 84 پروژه الویت دار با اعتباري بالغ بر 16 ميليارد تومان تعريف شد كه امروز در صورت استفاده مناسب از اين طرح ها شاهد توقف چشمگيري در عدم توسعه حاشيه نشيني خواهيم بود.

وي گفت: شهر زاهدان از نظر ميزان توسعه بافت فرسوده با مساحتي نزديك به 1224هكتار بيشترين ميزان را در كل كشور به خود اختصاص داده است كه 16 هزار و 690 فقره تسهيلات 40 ميليون توماني و همچنین3 هزارو228 فقره ودیعه مسکن 15 میلیون تومانی نيز جهت توسعه بافت فرسوده آماده واگذاري به متقاضيان است.

در پايان اين جلسه دكتر كرد معاون عمراني استاندار سيستان و بلوچستان نيز افزود: در جهت رفع موانع و مشكلات گذشته و در پيش رو ما آماده ارائه هرگونه كمك و هماهنگي در سطح استان هستيم.

وي ضمن استقبال از ورود دكتر روستا بعنوان نماينده ستادي عضو هيأت عامل استان در شركت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري ايران افزود: در حوزه معاونت عمراني استانداري سيتان و بلوچستان در خدمت مجموعه هستيم و اميدواريم شهر زاهدان بالاخره بعد از ساليان متمادي راه پيشرفت و توسعه خود رهايي از حاشيه نشيني و ايجاد سكونت گاههاي غير مجاز را پيدا كند.

همچنين وي با اشاره به معضل بي سندي بسياري از املاك در سطح شهر زاهدان اظهار داشت نداشتن سند يك معضل است اما معضل اصلي اين املاك عدم واگذاري آب و برق و ارائه خدمات شهري است كه براي دولت هزينه بالايي را در بر دارد كه هر چه زودتر بايد نسبت به احراز مالكيت و اعطاء سند بر آنها اقدام شود.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال