تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
July 16, 2015
خوشبختی و سعادت در آرامش خاطر در زندگی است.

خوشبختی و سعادت در آرامش خاطر در زندگی است.

امام جماعت اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان:سعادت و خوشبختی، آرامش خاطر در زندگی است که، آرامش روح و روان تنها با یاد خدا بدست می آید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، روز چهارشنبه مورخ 24/4/94 نشستی به عنوان خانواده مطهر(خانه بهشتی) با موضوع نماز با حضور جمعی از کارکنان راه و شهرسازی و خانواده های آنان  در محل سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام انصاری امام جماعت اداره کل راه و شهرسازی گفت: هرکس  خوشبختی را در یک چیز می داند: بعضی شهرت، پول و منال، پست و مقام و بعضی زیبایی ولی اگر سوال شود خوشبختی و سعادت در چیست؟ به این جواب می رسیم که  انسانها آرامش در زندگی داشته باشد  حال سعادت و خوشبختی  وآرامش خاطر چطور تأمین می شود آنچه در قرآن فرموده: الابذکر ا... تطمئن القلوب  تنها با یاد خدا آرامش بخشمی باشد.

وی افزود: دنیایی داریم پر اضطراب  و وحشت که همه به نسبت امکانات خوب دارند اما این وسایل  و امکانات هیچکدام آرامش واقعی برای ما نمی آورد.آرامش و سعادت تنها با یاد خدا که ریشه آن در نماز است بدست می آید که باید در خود ایجاد کنیم و این آرامش را به نسل خود منتقل کنیم.اگر ما در خانه به تو صیه قرآن که فرمودند: خانواده خود را به نماز فرمان ده و خود برآن شکیبا باش(سوره طه آیه 132 ) عمل کنیم می فهمیم خیر فرزندان ما در ثروت و ارث زیاد نیست بلکه توصیه به نماز است و امورات دینی که تضمیین دنیا و آخرت است منتهی می شود.

امام جماعت اداره کل راه و شهرسازی گفت: اثرات نماز  زیاد است مثلاً باعث ایجاد انسجام و همدلی، تأمین بهداشت روان خانه و جامعه می شود اشاره نمود و گفت: در اسلام اساس تربیت  را قبل از تولد اعلام نموده  و در شکم و رحم مادر لقمه پاک، ورود و خروج مادر در مکانها . اما وظیفه پدر و مادر در تربیت از بدو تولد میباشد . قبل از مشغولیت های منفی فرزندان به آنها دقت کنیم و در تربیت آن کوشا باشیم و فلسفه نماز را به فرزندان آموزش دهیم خداوند در وجود مادران مهر مادری گذاشته که معجزه می نماید لذا توجه فرزندان به نماز و فرایض دینی  با محبت مادری و پدری  چون  تأثیرات زیاد خواهد گذاشت با تحکم و  دستور دستورات دینی را نگوئیم.

حجت الاسلام انصاری با تمسک به حدیثی از رسول ا... که فرمودند: وای بر فرزندان آخر الزمان به خاطر پدرانشان گفتند پدران مشرک؟ فرمود: نه. پدران مؤمنی که فرزندان خود را با  هیچیک از فرائض دینی آشنا نمی کنند و به اندک منافع دنیوی بسنده می کنند.

در پایان  این نشست جشن ختم کل قرآن کریم که از ابتدای ماه مبارک رمضان با حضور جمعی از کارکنان اداره کل آغاز شده بود برگزار شد و از خانواده های فعال در بحث نماز و قرآن تجلیل به عمل آمد.

دسته‌بندی خبر: 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال