تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
October 15, 2015
جلسه کمیته ایمنی و حمل و نقل استان برگزار شد

جلسه کمیته ایمنی و حمل و نقل استان برگزار شد

مورخ:23/7/94

جلسه کمیته ایمنی و حمل و نقل استان برگزار شد؛

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان،چهارمین جلسه کمیته ایمنی و حمل و نقل استان روز چهارشنبه ساعت 18:00 به ریاست استاندار در محل سالن جلسات استاندار با حضور کلیه اعضاء ذیر بط برگزار شد.

این جلسه با هدف ؛

  1. بررسی عملکرد دستگاه ها در 6 ماهه اول سال 94 در خصوص کاهش تلفات جاده ای و ارائه راهکارهای لازم جهت ادامه روند سیر نزولی کاهش تلفات.
  2. تصمیم گیری در خصوص هزینه برق روشنایی معابر برون شهری.
  3. ارائه گزارش لازم در خصوص دستورالعمل جدید شناسایی نقاط پر تصادف و عملکرد دستگاه های ذیربط در این خصوص.
  4. گزارش دستگاه های عضو کمیته ایمنی حمل و نقل جاده ای در خصوص عملکرد آنها در ارائه خدمات به هموطنان در مدت تعطیلات تابستانی برگزار شد.

درابتداء جلسه هر یک از اعضاء به گزارشی از عملکرد خود پرداختند و استاندار هم ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدا... الحسین گفت:نقش فرهنگ و رسانه ها، همراهی مردم و نهادهای فرهنگی می تواند در کاهش تصادف و تلفات جاده ای، آسیب های جاده ای و نهادینه کردن رفتار منظم می تواند مؤثر باشد در آمریکا 25 برابر ما خودرو وجود دارد و آسیب های جاده ای آمریکا نسبت به ما دو برابر استاین نشان از نظم پذیری و تمکین از قانون و انضباط اجتماعی است، انضباط اجتماعی را باید در سرلوحه نگاه خودمان به شکل عام و خاص(جاده ای) قرار دهیم.

وی افزود نظم را باتقوا می سنجند( اوصیکم بالتقوی و نظم امرکم) یکی از نشانه های تقوا تأسی از نظم و قاعده است و قاعده پذیری و تن دادن به ضوابط زیست جمعی و برای هم خطر ساز نبودن و این نشان از رفتار انسانیت انسان است که انسان نسبت بهزیست جمعی اش آگاهی دارد که کجاها باید خود را محدود و منع کند و خویش کنترلی را وسعت دهد که این یک نگاه جدی است که باید در دستور کار قرار گیرد یعنی اعمال قانون اولی نیست ما دنبال این نیستیم که مجازات و جریمه را منبع ملی قرار دهیم ولی هر عنصری که کارساز واقع شود با استفاده از ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی، انسانی و قانونی تا نظم را حاکمیت بخشد بر رفتار عمومی باید از آن کمک گرفت و این الزام است. بهتقدم، تأخر و اثرات به خوبی باید آگاهی و اشرافیت داشته باشیم و آنجا که برد بیشتری دارد در اولویت نگاه خودمان قرار دهیم مثل حضور در کانونهای اجتماع جمعی و از نقطه نظرات آنها استفاده کردن.

هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان به بحث آموزش تأکید بسیار داشته و گفت در محلات و روستاها ضمن پائین بودن میزان تردد آمار تصادفات هموزن با جاده های اصلی است یعنی اگر ما از همین جا شروع کنیم می توانیم بعد ورود در حوزه اصلی را ایمن تر کنیم.

در این جلسه مصوب شد:

ـ تشکیل زیر مجوعه آموزشی در این شورا چون با مدد گیری از نهاد های فرهنگی با توجه به ظرفیت ها خودشان وارد بحث شدهکه این بعنوان یک ضرورت نجات است.

ـ در تلفات جاده ای استان باید به مسئله واژگونی خودروها ورود کنیم که رسانه ها و صدا و سیما مکلفند فیلمهایی از واژگونی خودروها و تلفات جاده ای در اثر این سانحه پخش تا مردم بدانند با چه مخاطراتی رو به رو هستیم در غفلت و گریز از نظم.

  •  

ـ 17 الی 18 مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در سطح جاده های استان احداث شده که این مجتمع ها در صورت نداشتن جایگاه سوخت در اسرع وقت باید مجهز شوند تا توقف توسط رانندگان و مسافرین انجام شود که این باعث استراحت و کمک در کاهش تصادفات خواهد بود.

ـ در بحث 0 تا 30 کیلومتر رسیدن به مقصدها ایمن سازی و هشدارها باید جدی گرفته شود نقش تابلوها را نباید نادیده گرفت و پلیس در جاده خصوصاً در ایام خاص که محورها شلوغ ترند حضور پررنگ داشته باشد.

ـ سازمان مدیریت و برنامه ریزی، استانداری و راه و شهرسازی و شرکت توزیع برق بعد از یک نشست جهت روشنایی جاده ای تفاهم نامه تکمیل و امضاء نمایند.

ـ با همکاری پلیس و جهاد کشاورزی مقرر شد پلاک کوبی شترها انجام شود.

 

 

 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال