تاریخ بروز رسانی: یک‌شنبه, September 15, 2019 - 08:19
November 08, 2015

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی  استان اظهار داشت: امروز با توجه به طرح زمستانه و نزدیک شدن به هفته ایمنی نشست مشترکی بین مسئولین و فرماندهان پلیس راه ، مدیران و مسولان استان و راه و شهرسازی با هدف هم افزایی و بررسی اقدامات ، مسیر و برنامه هایی که در چند ماه پایان سال در استان داریم مرورکنیم.

وی افزود: شرایط بسیار خوب و یک جهش 25 پله ای در بین کل استان های کشور در بحث کاهش کشته ها داریم و این گام و خیزش بسیار بلند در کل استان است و در بحث بررسی راههای استان، میزان کاهش تلفات روی رتبه های یک و دو است و این ارمغان تلاش همکاران ما  در پلیس راه  و اداره کل راه و شهرسازی برای مردم عزیز استان است.

فرمانده نیروی انتظامی  استان خاطر نشان کرد: در ماههای   پایان سال جاری  ما طرح راهداری زمستانه را داریم که بلافاصله باید آماده شویم و خود را مجهز کنیم فضای کاری و وضعیت  محورهای مواصلاتی استان را به سمت و سویی ببریم که مردم عزیز استان کمتر دچار حادثه و سانحه شوند و در واقع بتوانیم یک وضعیت مطلوب و در شأن مردم ایجاد بکنیم که در حال حاضر با اقداماتی که انجام شده توسط این دو مجموعه یک فضای بسیار مطلوب ،  ایمن و آرامی در محورهای مواصلاتی استان وجو دارد  و همچنین در بحث نقاط حادثه خیز که در فاصله 0 تا  30 کیلومتری شهرها است بیشترین کشته را دارا هستیم 53 درصد جان باختگان ما در محدوده 30 کیلومتری شهرهاست،  در بحث استفاده از امکانات IT  و الکترونیک در واقع باید برای آن برنامه داشته باشیم چون بسیار می تواند در مدیریت ترافیک در محور های مواصلاتی استان به ما کمک کند و جزء برنامه هایی است که داریم دنبال می کنیم تا بتوانیم یک وضعیت خوبی را در سطح محورهای مواصلاتی استان در بحث آموزش مردم داشته باشیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان مسعود مالکی اقدامات خود را در خصوص راهداری زمستانه  به شرح ذیل بیان نمود:

ـ برگزاری نشست مشترک با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و هفته ایمنی

ـ 25 اکیپ با 181 نفر راهدار آماده خدمات رسانی در محورهای مواصلاتی به هم استانی های عزیز هستند.

ـ 85 دستگاه ماشین آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین که در 14 راهدارخانه و 5 گردنه برفگیر در زمان گشت های راهداری مستقر خواهند شد.

ـ تجهیز 8 سوله بزرگ به انبارهای شن و نمک در منطقه های برفگیر و یخبندان.

ـ تجهیز راهدارخانه ها به وسایل گرمایشی ، چنانچه خودرویی در بین راه دچار نقص شوند همکاران ما حضور پیدا خواهند کرد و درصورت نیاز خودروی آنها را بکسل و به اولین تعمیرگاه مجاز منتقل می کنند.

ـ در بحث کاهش تلفات که از رتبه 31 که حدود 7/29 درصد افزایش داشتیم امسال در 6 ماهه اول سال به 1/14 درصد کاهش یافته حدود 46 درصد تفاوت دارد که از رتبه 31 به رتبه 5 کشیده شده .

ـ  2 بانده کردن فاصله 0 تا 30 کیلومتر شهرها که درحال انجام است

و در پایان ابراز امیدواری کرد که  با همکاری پلیس راه و دستگاه های خدمات رسانی مثل اورژانس جاده ای و هلال احمر بتوانیم سفری ایمن را برای تمامی هموطنان، مسافرین و هم استانی های عزیز ایجاد کنیم.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال