تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
November 19, 2015

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان،ظهر امروز مورخ 28/8/94  دفتر  جمعیت طرفداران ایمنی راه ها در استان سیستان و بلوچستان با حضور مهندس بخارایی، مدیران کل راه و شهرسازی و حمل و نقل و پایانه ها و فرماندهان پلیس راه در اداره کل راه و شهرسازی برگزار شد.

مهندس مالکی مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان در ابتدا گزارشی از وضعیت راههای استان  بدین مضمون که 180 کیلومتر بهسازی و روکش آسفالت راههای اصلی و فرعی در قالب 26 پروژه، 310 کیلومتر بهسازی و روکش آسفالت راههای روستایی در قالب 10 پروژه ، خذف نقاط پرتصادف و رفع موانع دید 11 مقطع، 4 باب احداث راهدارخانه جدید با امکانات و تجهیزات جانبی، 125 کیلومتر در دو طرف آرام سازی شیبهای شیروانی، سه هزار و سی کیلومتر خط کشی محورهای حوزه استحفاظی، 18 هزار عدد نصب تابلوهای مسیر نما و حفاظ پل ، 470 متر مربع نصب تابلوهای اطلاعاتی و اخباری خدمت حضار عرض کرد وگفت: هم اکنون در هفته ایمنی راه ها به سر می بریم و لازم است به فاجعه ای که همه روزه بی صدا و خاموش به سراغ مردم می آید و به خسارت های عظیم اقتصادی و اجتماعی که چالش بزرگی برای کشور است، توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی افزود: با تأکید بر اینکه مسئله ایمنی و حمل و نقل باید دغدغه همه مسئولان و آحاد مردم باشد، گفت: تشکیل سازمان مردم نهاد جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها به منظور کمک به ارتقای ایمنی و ترافیک مورد توجه قرار گیرد.

مهندس بخارایی رئیس دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی یادآور شد:  هر موضوعی در کشور مسئول و متولی دارد با این حال زمانی که مردم در موضوعاتی که جنبه عمومی پیدا می‌کند، دخیل شوند راحتتر می‌توان بر مشکلات پیروز شد همان طور که حضور نیروهای مردمی در دفاع مقدس سبب پیروزی ملت شد.

وی افزود: جمعیت طرفداران ایمنی راهها وظیفه دارند شهروند غیر مطلع را به مطلع تبدیل کنند و توقع را از دستگاه های دولتی بالا ببرد و صدای مردمی است که خواهان مردم است .

وی با اشاره به اینکه وظایف دستگاه‌های اجرایی حالت کلیشه‌ای به خود گرفته است، بیان کرد: سازمانهای مردم نهاد در مسائل ایمنی و یا زیست محیطی و ارتقای فرهنگ مردم حوزه نفوذ بالاتری دارند و باید سفیر و مبلغ باشیم و تذکر بدهیم تا منتشر شود به مردم و جاده را برای راننده متخلف نا امن کنیم.

بخارایی بیان داشت: اکنون باید با زبان مردم و بدون محدودیت‌های گفتاری سخن گفت و با اقدامات آموزشی و فرهنگی در افکار مردم تأثیر بگذارند.

وی عنوان کرد: 300 هزار مجروح و بیش از 28 هزار کشته در سوانح رانندگی لزوم توجه به این بخش را افزایش می‌دهد و با اقدامات انجام شده تا کنون آمار کشته‌ها به 17 هزار نفر کاهش یافته است و کشورهای توسعه یافته به دنبال این هستند رقم حوادث جاده‌ای را به صفر برسانند.

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان آیت ا... سلیمانی در مراسم این افتتاحیه با تأکید بر پررنگ کردن موضوع ایمنی بیان کرد: امیدوارم  امروز که دفتر جمعیت طرفدان ایمنی افتتاح می شود روز ی هم بتوانیم جشن خدمات رسانی به مردم را برپا کنیم.

وی افزود: مسئله ایمنی مانند پازل می ماند که از مقوله های مختلف شکل می گیرد تا به معنای واقعی برسد مثلاً: خودوری ایمن، مکانیک مجرب، راه ایمن ، انسان سالم و.... و رعایت قوانین و مقررات، درمانگاه مجهز در مسیرها برای کاهش آمار تلفات در محورهایی که مسافت ها تا به شهرها و مراکز زیاد می باشد و خیلی از موارد دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: امروزه مسئله ایمنی راه های بخش عمده آن به برکت پلیس و راه است و ما باید فرهنگ ترافیک به معنای واقعی در خانه ها، مدارس و خانواده راه پیدا کند و سفیر و مبلغ باشیم که ان شاالله آمار تصادفات کاهش پیدا کند.

مهندس خانقایی مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها هم به بحث فرهنگ سازی اشاره نمود و گفت فرزندان ما باید آموزش ببینند تا فرهنگ سازنده ای در ایمنی تردد داشته باشیم و در کنار جمعیت طرغداران ایمنی باشیم  تا بتوانیم به نحو احسن در این مقوله پیشرفت کنیم و خطرات جانی و مالی را به حداقل برسانیم.

پانزدهمین دفتر جمعیت طرفداران ایمنی راهها در محل ساختمان آزادگان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با عنوان راهدار فداکار مهندس مهدی اکبری رسماً آغاز بکار نمود.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال