تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
December 21, 2015
مدیریت قابل و توانمند در یک مسیر برای رسیدن به ضریب ایمنی در جاده ها

مدیریت قابل و توانمند در یک مسیر برای رسیدن به ضریب ایمنی در جاده ها

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، صبح امروز مورخ30/9/94 رزمایش و مانور وسائط نقلیه سبک و سنگین راهداری و امداد و نجات جاده ای از محل بزرگراه خلیج فارس محور زاهدان ـ خاش با حضور استاندار و دیگر ادارات کل و سازمانهای مرتبط با امداد و نجات جاده برای آغاز طرح راهداری زمستانه با رمز "یا مهدی ادرکنی" توسط استاندار محترم آغاز شد.

مهندس هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان ضمن آرزوی توفیق برای همه دست اندر کاران خدمت به نظام مقدس و ملت شریف و ارزشمند ما و تبریک روز امامت حضرت ولی عصر(عجل ا... تعالی فرجه الشریف  و همچنین ماه ربیع را،  که امسال زینت آغاز کار شما به زیباترین ایام  و زیباترین روزها که ان شا ءا... با عزم و راده جمعی و با همراهی، همفکر و هماهنگی و هم افزایی که یک گوشه ای از آن در اینجا به نمایش گذاشته شده بتوان بستر ساز روزهای قشنگی هم در سخت ترین شرایط حاکم بر راهها که معمولاً زمستان  این وضعیت را رقم می زند باشیم و امیدواریم که برکت خداوندی در وستعش جاری باد و ما هم به وسعت مدد خداوندی توان خود را به زیبایی به کار گیریم برای اینکه در کنار جاری شدن نعمت ها، برف سنگین و بارندگی هایی که که بتواند نعمت را جاری کند بر منطقه ما هم توان خود را جاری کنیم و به زیبایی مدیریت کنیم و را ه را به قشنگی هموارکنیم برای تردد، گردش و رونقی که باید در طریق جاده ها جستجو شود برای پیشرفت کشور.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد زیرساخت هایی که هرسال وسعتش بیشتر از سال قبل است حوزه و قلمرو کار شما را نیز وسعت می دهد و از آن سوی توان محدود ولی ایثار می آید اگر 26 آذر نمادی است از ایثار کسانیکه تولیت جامعه  را به عهده داشتند و خدمات رسانی با تحمل سختی ها را به عهده داشته و پشتیبانی از جنگ را و برون داد کشور. از شرایط سخت حمل و نقل را  از یادمان نباید برود که در آن ایامی که 26 آذر ماه رقم خورد و برگ زرینی را از دفاع مقدس را به خود اختصاص داد روزی بود که انبارهای غلّه کشور خالی از موجودی بود یعنی بیشتر از 5 روز امکان تأمین اصلی ترین و استراتژی ترین کالای مردم که گندم است را نداشتند و با یک فرمان از سوی حضرت امام (ره) و لبیک از سوی رانندگان و بنادر کشور این مهم بهر حال محقق شد و این زیبا روز برای رانندگان و افرادو عواملی که در مسیر حمل و نقل و جاده و خدمت هستند رقم زد ان شاءا... که این شایستگی همراهتان باد .

هاشمی بیان داشتند: شک شما با حداقل امکانات و با صرف وقتتان و به معنای بهتر وقف بهترین لحظاتتان در صدد هستید لحظات بدون حادثه را برای مردم رقم بزنید و شرط این امر تکریم مردم است بر نقش شما و این تکریم هم قطعاً در توجه به هشدارهاست و در توجه به آن است که می تواند موجب ارتقاء و آگاهی گردد و این آگاهی می تواند رمز عبور از آسیب ها و تلفات باشد و اگر وسعت دیدمان را به آموزش ها و آگاهی ها به خوبی شکل بدهیم و توجه خود را معطوف بداریم به هشدارها به راحتی می توانیم به راه ایمن برسیم و این انتظار را از مردم عزیزمان داریم که ان شاءا... در مسیر احترام بر نقش شما، حرف شنوی از تذکرات خواسته های شما را ارتقاء بخشند که حاصل کار نتیجه ای باشد که آن مهم است و حاصل زحمات باید سلامت و ایمنی جاده و کاهش خسارات و تلفات باشد .سلامت، سعادت، سربلندی یارتان و بدور از حادثه برای خودتان بتوانید حادثه را از مردم دور نمائید.

مهندس مالکی مدیر کل راه و شهرسازی استان در حاشیه این مانور مطالبی به شرح ذیل ارائه داد:

125 دستگاه خودرو که 85 دستگاه توسط اداره کل راه و شهرسازی استان، 12 دستگاه توسط پلیس راه، 14 دستگاه توسط اورژانس جاده ای به انضمام یک دستگاه بالگرد و 8 دستگاه توسط هلال احمر، 5 دستگاه  توسط ماشین های خدمات رسان مثل سایپا خودرو و امداد خودرو امروز این همایش را شروع می کنند.

وی افزود: در راستای اجرای طرح زمستانی و آماده کردن مسیرهای ایمن و مطمئن برای شهروندان عزیز اقدام به تجهیز 24 راهدارخانه در سطح استان شده که 14 باب در ارتباط با بحث شمال استان و همچنین در 5 گردنه برفگیر که شناسایی شدند نیروهای راهداری مستقر هستند و همچنین 27 سکوی نماز جهت ادای فریضه نماز برای مسافرین محترم آماده کردیم.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان ادامه داد: 25 اکیپ با 181 نفر راهدار آماده خدمات رسانی در محورهای مواصلاتی به هم استانی های عزیز هستند ، تجهیز 8 سوله بزرگ به انبارهای شن و نمک در منطقه های برفگیر و یخبندان،

تجهیز راهدارخانه ها به وسایل گرمایشی ،  که چنانچه خودرویی در بین راه دچار نقص شوند همکاران ما حضور پیدا خواهند کرد و درصورت نیاز خودروی آنها را بکسل و به اولین تعمیرگاه مجاز منتقل می کنند.

در بحث کاهش تلفات که از رتبه 31 که حدود 7/29 درصد افزایش داشتیم امسال در 7 ماهه اول سال به 1/14 درصد کاهش یافته حدود 46 درصد تفاوت دارد که از رتبه 31 به رتبه 5 کشیده شده .

این مسئول گفت: کلیه ماشین‌آلات شرکت‌کننده در این طرح دارای دستگاه GPS هستند که در هر لحظه از طریق مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی استان قابل کنترل هستند.

مالکی با تاکید بر اینکه رانندگان عزیز قبل از اینکه سفر خود را آغاز نمایند از سلامت وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کرده و خودروی خود را مجهز به زنجیر چرخ، برف پاک کن، بخاری، لباس گرم  و مقداری آذوقه ... کنند و به علائم راهنمایی و رانندگی دقت کرده و با سرعت مطمئنه رانندگی نمایند که ان شاءا...  سفری ایمن و با نشاط در جاده های استان  داشته باشیم.

وی گفت: علاوه بر انواع خودروهای سبک و سنگین و ماشین‌آلات راهداری، یک فروند بالگرد نیز برای مواقع ضروری و بحرانی به صورت آماده باش قرار دارد.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال