تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
December 24, 2015

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان ،  قبل از ظهر امروز سومین جلسه کارگروه حمل و نقل شریانهای حیاتی بلایای  جوی و طوفان با حضور اکثریت اعضاء در دفتر مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان برگزار شد.

در ابتداء جلسه   مالکی مدیر کل ر اه و شهرسازی ضمن خیر مقدم و تبریک آغاز هفته وحدت و گرامیداشت هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی گفت: تعامل بین دستگاه های مرتبط در این کارگروه لازم وضروری است که ان شاء ا... با اطلاع رسانی به موقع در تمامی موارد که قبلاً شرح آن در جلسات گذشته آمده است با توجه به اینکه هفته وحدت هم در پیش رو است با انسجام و وحدت رویه بتوانیم وظایف این کارگروه را به نتایج مطلوب برسانیم.

وی در ادامه گزارشی از اقدامات انجام شده راه و شهرسازی شمال استان در 9 ماهه اول سال به شرح ذیل بیان نمود:

ـ 37 هزار و 500 کیلومتر خط کشی

ـ 600 متر مربع نصب تابلو و علائم ایمنی

ـ 12 هزار و 500 عدد نصب تابلو مسیر نما و حفاظ پلها

ـ 38 کیلومتر نصب گاردریل

ـ 160 کیلومتر شیار لغزاننده

ـ آرام سازی شیب های شیروانی 85 کیلومتر

ـ نصب 7 قطعه برج نوری در پارکینگ ها و راهدارخانه ها

ـ ایجاد 5 کیلومتر روشنایی جاده ها

ابویی رئیس  اداره مدیریت بحران راه و شهرسازی  به  اهداف کارگروه تخصصی و مدیریت مخاطرات ایجاد شده و بعضی از موارد و شرح وظایف این کارگروه اشاره و مواردی را بیان نمود که ان شاءالله تمامی دستگاه های مربوطه در این بخش همکاری  و یاد آور شد در بعضی از اتفاقات موارد داخلی است و خود ادارات باید به رفع موانع موجود اقدام نمایند اما در صورت بروز اتفاقات کلان یا بلایاهای طبیعی تمامی مجموعه ها باید بسیج همراه، و همگام باشند تا ان شاء الله خدمت رسانی به مردم در اسرع وقت انجام شد.. 

اعرابی مدیر کل فرودگاه های استان نیز از برگزاری مانور کاهش اثرات بلایای طبیعی در 14 دی خبر داد و از کلیه دستگاه ذیربط خواستار شد که با تمامی دستگاه های امداد و نجات موجود خود  و نیروهای فنی  در این مانور شرکت و از نزدیک شاهد این مانور بوده و در پایان ارزیابی لازم را انجام دهیم تا بتوانیم با برگزاری این چنین مانورهایی  ضمن آموزش و کسب تجربه  برای  حوادث غیر منتظره آماده باشیم.

خانقایی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان گفت: بعضی ادارات و سازمان ها مدیریت متفاوتی با هم دارند مثلاً راه آهن و فرودگاه ها و... دولتی است اما اداره کل حمل و نقل و پایانه ها صد در صد توانش در بخش خصوصی متمرکز است اما ما ساز و کارهایی جهت موارد اضطراری انجام داده ایم.

رئیس کارگروه ایمنی راه آهن جنوب شرق نیز خواستار انسجام بین دستگاه های زیر مجموعه حمل و نقل خصوصاً در بخش راه آهن و ایجاد راه های دسترسی برای موارد اضطراری شد که در پاسخ اعلام شد که این موارد باید از طرف آن اداره مربوطه بصورت مکتوب به وزارتخانه اعلام و در صورت مطالعه و تهیه نقشه و موارد فنی اعلام شده اداره کل راه و شهرسازی اقدام خواهد کرد.

از مصوبات این جلسه:

ـ حضور مدیران کل در جلسات کارگروه و در صورت نیاز معاون و کارشناس فنی

ـ حضور تمامی دستگاه های کارگروه در مانور 14 دی ماه اداره کل فرودگاه ها

ـ جلسه ای بعدی هم در اسرع وقت بعد از مانور اداره کل فرودگاه ها تشکیل شود.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال