تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
January 31, 2016
نهضت انقلاب اسلامی ریشه در قرآن و نهج البلاغه دارد.

نهضت انقلاب اسلامی ریشه در قرآن و نهج البلاغه دارد.

محفل انس با قرآن کریم صبح امروز در اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با حضور کارکنان این اداره کل برگزار و در آن آیات 19 الی 89 سوره مومنون تلاوت شد.

به گزارش روابط عمومی راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان عباسعلی سلیمانی رئیس اداره روابط عمومی راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان در تفسیر آیه 30 طبق نقل از مفسرین افزود: امتحان؛ قانون قطعی خداوند: جمله« و ان کنا لمبتلین» ممکن است اشاره به این باشد که ما قوم نوح(علیه السلام) را بارها آزمودیم و هنگامی که از عهده آزمایش ها بر نیامدند، هلاکشان کردیم. همچنین ممکن است اشاره به این باشد که ما همه انسان ها را در هر عصر و زمان آزمایش می کنیم و آنچه در آیات پیشین آمده، مخصوص مردم عصر نوح نیست؛ بلکه آزمایش ها در همه اعصار و قرون در شکل های گوناگون صورت می گیرد. در این آزمایش ها، آنها که خار راه تکامل بشرند، از سر راه برداشته می شوند تا بشریت به سیر تکاملی خود همچنان ادامه دهد.از امیر المؤمنین علی(علیه السلام) روایت شده است:» ای مردم، خدا شما را پناه داده و بر شما ستم روا نمی دارد ولی پناه نداده که شما را نیازماید. خدای جلیل می فرماید: در حقیقت، در این(ماجرا)  عبرت هایی است و قطعاً ما آزمایش کننده بودیم.» البته امتحانات خداوند گوناگون است؛ فقر و ثروت، عزت و ذلت، بیماری و سلامت و...، هر یک امتحانی از جانب خداست که بنده خدا باید در همه این حالات شکر و صبر کند و بر وظایف و تکالیف خود پایبند بماند.

وی تصریح کرد: با توجه به تفسیر فوق 22 بهمن، فرزند 15 خرداد است، پیروزی انقلاب اسلامی مدیون خون شهیدان فیضیه و دانشگاه است و نهضت انقلاب  اسلامی ریشه در قرآن و نهج البلاغه دارد و مردم از امام حسین(علیه السلام) و زینب(سلام ا... علیها) الهام و درس می گیرند.

وی اظهار داشت: پیروزی 22 بهمن، میوه نهالی بود که در 15 خرداد 42 ئر لاله زار میهن ما کاشته شد و سالهای جهاد و شهادتِ آزادگان ما، آن را آبیاری کرده تا در بهمن 57 بهار آفرینِ قرنهای خزان گردید. سالهای پیروزی انقلاب، تداعی حضور ایمان در متن حیات اجتماعی است یادآور نقش آفرینی عقیده در میدان مبارزات رهایی بخش است و شاهد توانایی دین در حرکت آفرینی، نور گسترش امید بخشی و بیداد گری است.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال