تاریخ بروز رسانی: شنبه, April 28, 2018 - 10:16
April 19, 2016
اولین جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری پایدار در سال 95 تشکیل شد.

اولین جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری پایدار در سال 95 تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، صبح امروز موخه 30/1/95 اولین جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری پایدار در سال 95 با حضور مهندس هاشمی استاندار ، دکتر روستا عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، دکتر زهرا اسکندری  مدیر کل دفتر طرح و برنامه ریزی و بودجه، ، معاونین استانداری، مهندس مالکی مدیر کل راه و شهرسازی ، فرمانداران شهرستان ها و دیگر مدیران کل عضو ستاد استانی در محل دفتر جلسات استاندار به ریاست ایشان تشکیل شد.

این جلسه  با هدف جمع بندی عملکرد ستاد استانی و شهرستانی بازآفرینی شهری پایدار در سال 94، ارائه گزارش عملکرد سال 94 دستگاه ها توسط مدیران عضو ستاد و ارائه برنامه پیشنهادی سال 95 توسط اعضاء  برگزار گردید.

در ابتداء جلسه مسعود مالکی مدیر کل راه و شهرسازی استان به عنوان دبیر جلسه گزارشی از اقدامات سال 94 در 26 بند ارائه نمود که اشاره ای به بعضی از موارد به شرح ذیل می شود:

ـ برگزاری 4 جلسه ستاد استانی در سال 94 با 17 مصوبه که در شهرستان ها هم این جلسات برگزار شده .

ـ تشکیل کارگروه های زیر مجموعه استانی و صدور ابلاغ رئیس و دبیر توسط استاندار .

ـ شروع عملیات آسفالت و بهسازی معابر محله حسین آباد و اسلام آباد زابل.

ـ پیگیری اختصاص بودجه و تهیه و ارسال مدارک مناقصه به شرکت عمران و بهسازی و اختصاص زمین کتابخانه شیرآباد زاهدان توسط شهرداری به مبلغ 200 میلیون تومان.

ـ انعقاد قرار داد با مشاور آرمان شهر در خصوص مطالعات پهنه غربی سکونتگاه های زاهدان توسط شهرداری و هماهنگی با مشاور شهر و خانه جهت عدم موازی کاری .

درادامه  بعد از صحبت های دیگر اعضاء خصوصاً فرمانداران شهرستانهای مختلف استان دکتر روستا  در  خصوص عملکرد سال 94 و اهداف سال 95 گفت: ما به دنبال یک برنامه هایی هستیم که هم،   هم افزایی منابع و هم افزایی انرژی را  در تعاملات مدیریت خوب نسبت به مسائل خاص داشته باشیم.

وی افزود: بحثی که ما داریم در دو حوزه باید اقداماتش در دستور کار قرار گیرد یک بحث  درمان  است که همین مسائل و انتظاراتی که در خصوص  تخصیص منابع به توسعه فضای خدماتی محلات داریم و یک نگاه اصلی نگاه پیشگیرانه و پیشنگرانه نسبت به موضوع است .

دکتر روستا بیان داشت: امسال ما  تعیین تکلیف وضعیت زمین و تخصیص بخشی از اراضی دولتی برای ساماندهی اسکان را  به جد در دستور کار قرار دادیم  و  همچنین چابهار و کنارک عین پیچ و مهره در حوزه اسکان عمل می کنند و در کنار هم باید دیده شوند.

در پایان استاندار مطالب و نظرات خود  را  در خصوص  ستاد بازآفرینی پایداری شهری با طرح این موارد بیان نمود:

هدف من در شهرستانها حضور در محله  های هدف و شنیدن صدای مردم است همدردی در مشکلات آنها  که باعث محبت بین مردم و مسئولین  می شود  و همراه شدن با  آنها معنویت  کار را بالا  و میزان مشارکت بیشتر خواهد شد. 

ـ امسال آغاز غبار زدایی از حاشیه نشینی است.

ـ  طرحهایی چون مدرسه ، کتابخانه و مبلمان شهری و...  در تخصیص در اولویت قرار دارند.

ـ رفتار پروژه محوری  در بحث بهسازی بافت حاشیه شهری و مقاوم سازی  و منابع مشارکتی داشته باشیم.

  ـ تشکیل کارگاه های آموزشی جهت مشارکت حداکثری مردم در  تحول بنیادی .

ـ موانع قانونی را آسیب شناسی کنیم تا در امر حاشیه نشینی و بافت فرسوده روان شویم.

ـ نقش نهادهای اجتماعی را باید قوی بداریم و اعتماد را شکل دهیم .

ـ به کاربری هایی که محیط زیست انسانی مربوط می شود بیاندیشیم .

قبل از تشکیل جلسه  دکتر روستا ، دکتر کرد معاون امور عمرانی استانداری ،مهندس مالکی و هیئت همراه ، فرماندار و شهردار  زاهدان  از بافت های فرسوده شهری خانه ملک و محله های هدف بازدیدی به عمل آورند.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال