تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
April 20, 2016
آغاز فعالیت یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن استان سیستان و بلوچستان

آغاز فعالیت یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن استان سیستان و بلوچستان

مراسم آغاز به کار یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن و معارفه نخستین فرمانده این یگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، مراسم معارفه نخستین فرمانده  یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن با حضور  جمعی از مقامات ارشد و مدیران  کل استان  و فرماندهان نیروی انتظامی در بخش های مختلف در محل سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی قبل از ظهر امروز برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مسعود مالکی مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان مالکی ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین گفت:  مأموریت یگان حفاظت از اراضی  ؛ حفاظت و رفع تصرف از کلیه اراضی و املاک، تجهیزات اموال منقول و غیر منقول و تأمین و استقرار نظم و امنیت در اماکن و اقدامات پیشگیرانه حفاظتی در این راستا و جلوگیری از هرگونه اقدام غیر قانونی در اجرای قوانین و مقررات می باشد.

وی افزود: از اهم وظایف یگان  می توان به :

ـ تهیه و تدوین طرح های مورد نیاز، به منظور تأمین حفاظت از اراضی

ـ تأمین حفاظت و برقرای نظم د رکلیه اماکن

ـ جلوگیری از هر گونه اخلال، تصرف ، تعرض، تجاوز ، تخریب و ایجاد مزاحمت و ممانعت

ـ نظارت و بازددی از وضعیت حفاظت فیزیکی

ـ تهیه و تدوین طرح توزیع تسلیحات و تجهیزات انتظامی و مخابراتی

ـ  اجرای طرح ها و دستور العمل های حفاظتی و انتظامی می توان نام برد.

 میرشکاری معاون امنیتی، انتظامی استانداری نیز در این جلسه گفت: یکی از بهترین اقدامات در استان همین مسئله پیش بینی ، پیشگیری و اقدام در حوزه امنیت ، املاک و اقسامش است که به برکت مدیریت خوب استاندار محترم در شورای تأمین توانسته ایم برای اولین بار در تاریخ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران شاخص های امنیتی در استا ن سیستان و بلوچستان را در کشور در همه زمینه ها به رتبه اول برسانیم البته اعضاء شورای تأمین، نیرو انتظامی بطور ویژه ، نیروهای نظامی ، نیروهای اطلاعاتی و نهادهای امنیتی، سربازان گمنام امام زمان (عج) سیستم قضایی ، دادستان و قضات در سراسر شهرستان ها همکاری بسیار خوبی داشتند و این از مهمترین افتخارات ما است که اعلام می کنیم که با تلاش و هماهنگی همه این گروه ها و حتی مردم توانسته ایم به این مهم دست یابیم.

 

سرهنگ  عباس نژاد  فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن  کشور گفت: یگان حفاظت در سازمان ملی زمین و مسکن در راستای ماده 223 قانون برنامه پنجم توسعه دستور العمل تشکیل یگان در دستگاه های اجرایی مصوب مقام معظم رهبری با پیگیری که از طرف وزارت راه و شهرسازی و رئیس محترم سازمان  ملی زمین و مسکن صورت گرفت بود دستورالعمل آن تنظیم  و در اوایل سال گذشته ابلاغ که در نهایت در شهریور ماه بنده به عنوان فرمانده این مسئولیت به عهده من گذاشته شد.

علی عباس‌نژاد اولین فرمانده یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن کشور  در این مراسم با تاکید بر حفظ بیت‌المال به عنوان مهمترین دغدغه این سازمان و یگان گفت: سازمان ملی زمین و مسکن از امروز دارای یگانی شد که ضابط خاص قضایی است.

فرمانده یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: آنچه برای من در این یگان مهم است ابتدا پیشگیری و سپس تشکیل پرونده قضایی تصرفات اراضی خواهد بود.

وی با تاکید بر استفاده از نیروهای آموزش دیده و دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند حفاظتی در زمینه حفاظت از اراضی ادامه داد: این یگان ضابط قضایی نیز هست و می‌تواند از طرف دستگاه قضایی با متصرفان برخورد کند.

در پایان حکم انتصاب فرماندهی یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن قرائت و به جناب سرگرد لطفی  اعطاء شد. و محل استقرار این یگان و نیروهای آن رسماً افتتاح گردید.

بعد از این مراسم  بین نماز ظهر و عصر بمناسبت ولادت حضرت امیر المومنین علی (علیه السلام) مدح ومنقبت توسط یکی از مداحان استان در محل نمازخانه شهدا راهدار برگزار شد.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال