تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
August 08, 2016
کمسیون ماده پنج شهر زاهدان به منظور بررسی موضوعات قابل طرح در کمسیون که عمدتاً شامل درخواست های مبنی بر اضافه تراکم و تغییر کاربری میباشد تشکیل گردید.

کمسیون ماده پنج شهر زاهدان به منظور بررسی موضوعات قابل طرح در کمسیون که عمدتاً شامل درخواست های مبنی بر اضافه تراکم و تغییر کاربری میباشد تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان  سیستان و بلوچستان، بعد از ظهر روز یکشنبه مورخه 17/5/95 جلسه کمیسیون ماده پنج شهر زاهدان با حضور کلیه اعضاء به ریاست دکتر باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در محل دفتر جلسات ایشان تشکیل شد.

در این جلسه مسعود مالکی مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان  ضمن تبریک دهه کرامت و روز خبرنگار موارد رسیده به دبیرخانه این اداره کل را  به سمع و نظر اعضاء رسانده و نظرات اعضاء و کمسیون را خواستار شد.

 در این نشست به 13 بند از دستور کار کمسیون ماده پنج شهر زاهدان که کمیته فنی نظرات و پیشنهادات خود را مرقوم نموده بودند بعد از بحث و تبادل نظر رسیدگی شد.

باقر کرد معاون عمرانی استانداری، اظهار داشت: در استان سیستان و بلوچستان 36 شهرستان وجود دارد که چالشها و مشکلات آنها از حیث سیما و منظر شهر بطور هفتگی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه طرح تفصیلی جامع شهر زاهدان در حال اجرایی شدن است، گفت: در این کمیسیونها مباحثی چون بافت سنتی، بازسازی و نوسازی بخشهایی از زاهدان مورد ارزیابی کارشناسان مربوطه قرار گرفته و تصمیماتی برای رفع چالشهای فوق اتخاذ شده است.

وی افزود: تغییرکاربری برخی اماکن شهر زاهدان، ایجاد پارکینگها در محلهای مورد نظر و ساخت و سازهای شهری و مشکلات شهری با حضور شهرداریها، میراث فرهنگی، شورای شهر، مسکن و شهرسازی و استانداری در این جلسات مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

 باقر کرد تصریح کرد: یکی از مهمترین معضلات شهر زاهدان حاشیه نشینی است و باید با تغییر چهره این مناطق معضلات اجتماعی آن را کاهش دهیم و این مناطق از شرایط  استاندارد  فاصله دارد.

وی محدوده مطالعاتی مورد بررسی در طرح تفصیلی شهر زاهدان را حدود 120 هکتار اعلام کرد و افزود: از این 120 هکتار حدود 28 درصد آن مسکونی است و باید مراقب باشیم به بناهای تاریخی آسیبی نرسد.

به نقل اداره روابط عمومی از دیگر چالشها جهت اجرایی شدن کامل طرح تفضیلی جامع شهر زاهدان همکاری
 و همسوئی مردم در اجرا و احترام به قانون و فرهنگ سازی در این زمینه جهت شهری آرام و آباد و راهنمایی
 و اطلاع رسانی بموقع دستگاه های مرتبط به مردم برای بالا بردن آگاهی از چشم انداز و آینده نگری مسئولین و... میباشد.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال