تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
September 24, 2016
فریاد مرگ و حیات و روشن شدن زمین به نور پروردگار.

فریاد مرگ و حیات و روشن شدن زمین به نور پروردگار.

محفل انس با قرآن کریم صبح امروز در اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با حضور کارکنان این اداره کل برگزار و در آن آیات انتهایی سوره زمرتلاوت شد.

به گزارش روابط عمومی راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان عباسعلی سلیمانی رئیس اداره روابط عمومی راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان در ترجمه آیات 68 الی 75 سوره زمر افزود  افزود: در و در »صور» دمیده می شود، پس همه کسانی که در آسمان ها و زمینند می میرند، مگر کسانی که خدا بخواهد؛ سپس بار دیگر در«صور» دمیده می شود، ناگهان همگی به پا می خیزند و در انتظار (حساب و جزا)هستند و زمین (درآن روز) به نور پروردگارش روشن میشود، و نامه های اعمال را پیش می نهند و پیامبران و گواهان را حاضر می سازند و میان آنها بحق داوری می شود و به آنان ستم نخواهد شد و به هر کس آنچه انجام داده است بی کم و کاست داده کی شود؛ و او نسبت به آنچه انجام می دادند از همه آگاه تر است و کسانی که کافر شدند گروه گروه به سوی جهنم رانده می شوند؛ وقتی به دوزخ می رسند، درهای آن گشوده می شود و نگهبانان دوزخ به آنها می گویند:«آیا رسولانی از میان شما به سویتان نیامدند که آیات پروردگارتان را برای شما بخوانند و از ملاقات این روز شما را بر حذر دارند؟! می گویند:«آری، (پیامبران آمدند و آیات الهی را برما خواندند، و ما مخالفت کردیم.) ولی فرمان عذاب الهی بر کافران مسلّم شده است.»به آنان گفته می شود:« از درهای جهنم وارد شوید، جاودانه در آن بمانید؛ چه بد جایگاهی است جایگاه متکبّران!»

وی اظهار داشت: و کسانی که تقوای الهی پیشه کردند گروه گروه به سوی بهشت برده می شوند؛ هنگامی که به آن میرسند درهای بهشت گشوده می شود و نگهبانان به آنان می گویند: «سلام بر شما! گوارایتان باد این نعمتها! داخل بهشت شوید و جاودانه بمانید!

وی افزود: سپس خداوند می فرماید آنها می گویند:«حمد و ستایش مخصوص خداوندی است که به وعده خویش درباره ما وفا کرد و زمین(بهشت) را میراث ما قرار داد که هر جا بخواهیم منزلگاه خود قرار دهیم؛ چه نیکوست پاداش عمل کنندگان.«، در آن روز فرشتگان را می بینی که بر گرد عرش خدا حلقه زده اند و با ستایش پروردگارشان تسبیح می گویند؛ و در میان بندگان حق داوری می شود؛ و (سرانجام) گفته خواهد شدLحمد مخصوص خدا پروردگار جهانیان است.»

در ادامه عباسعلی سلیمانی رئیس اداره روابط عمومی راه و شهرسازی به روز دوشنبه 24 ذی الحجه روز  مباهله پیامبر اسلام(ص) اشاره کرد و در این باره گفت: مباهله در اصل از «بَهل» به‌معنی رها کردن و برداشتن قید و بند از چیزی است، اما مباهله به‌معنای لعنت کردن یکدیگر و نفرین کردن است، مباهله پیامبر با (ص)مسیحیان نجران، در روز بیست وچهارم ذی الحجّه سال دهم هجری اتفاق افتاد. پیامبر (ص) طی نامه ای ساکنان مسیحی نجران را به آیین اسلام دعوت کرد. مردم نجران که حاضر به پذیرفتن اسلام نبودند نمایندگان خود را به مدینه فرستادند و پیامبر (ص)آنان را به امر خدا به مباهله دعوت کرد.وقتی هیئت نمایندگان نجران، وارستگی پیامبر (ص) را مشاهده کردند، از مباهله خودداری کردند. ایشان خواستند تا پیامبر (ص)اجازه دهد تحت حکومت اسلامی در آیین خود باقی بمانند.

6 وی در پایان مهرماه روز خانواده و تکریم بازنشستگان،8 مهر روز بزرگداشت مولوی، 9 مهرماه روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی اشاره کرد.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال