تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
October 22, 2016
چرا قرآن بر یکی از ثروتمندان نازل نشده است؟!

چرا قرآن بر یکی از ثروتمندان نازل نشده است؟!

محفل انس با قرآن کریم صبح امروز در اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با حضور کارکنان این اداره کل برگزار و در آن آیات انتهایی سوره شوری وآیات 1 الی 33 سوره زخرف تلاوت شد.

به گزارش روابط عمومی راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان عباسعلی سلیمانی رئیس اداره روابط عمومی راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان در تفسیر آیه 33 که آمده است چرا قرآن بر یکی از ثروتمندان نازل شده است افزود: این آیه به یکی دیگر از بهانه های واهی و بی اساس مشرکان اشاره کرده که می گفتند چرا این قرآن بر مرد سرشناس و ثروتمندی از دو شهر مکـه و طائف نازل نشده است. البته آنها از یک نظر حق داشتند سراغ چنین بهانه ای بروند؛ زیرا از دیدگاه آنها، معیار ارزش انسان ها،  مال و ثروت و مقام ظاهری و شهرت آنان بود و تصور می کردند ثروتمندان و شیوخ ظالم قبایل آنها، مقرب ترین مردم در درگاه خدا هستند. از این رو تعجب می کردند که موهبت نبوت و رحمت بزرگ الهی بر یکی از اینگونه افراد نازل نشده و به عکس، بر یتیم و فقیر و تهیدستی به نام محمد نازل شده است.آری، آن نظام ارزشی نادرست چنین استنباطی هم به دنبال داشت، و بلای بزرگ جوامع بشری و عامل اصلی انحراف فکری آنها نه تنها در آن زمان بلکه در همه دوران ها، همسن نظام ارزشی غلط است که گاه حقایق را کاملاً واژگون نشان می دهد.

وی تصریح کرد: حامل دعوت الهی باید کسی باشد که روح تقوی سراسر وجودش را پر کرده است؛انسان آگاه، بااراده، مصمم، شجاع، عادل و آشنا به درد محرومان و مظلومان. این است ارزش هایی که برای حمل این رسالت آسمانی لازم است؛ نه لباس های زیبا و قصرهای گرانبها و مجلل و انواع زینت ها و تجملات.به ویژه هیچ یک از پیغمبران خدا دارای چنین شرایطی نبودند تا ارزش های اصیل  با ارزش های دروغین اشتباه شود.

در پایان به 6 آبان مصادف با 25 محرم شهادت زین العابدین (علیه السلام) اشاره کرد و گفت: حضرت سجاد ( ع ) وی فرزند حسين بن علی بن ابيطالب ( ع ) و ملقب به "سجاد" و "زين العابدين " مي باشد . امام سجاد در سال 38هجری در مدينه ولادت يافت.حضرت سجاد در واقعه جانگداز کربلا حضور داشت ولی به علت بيماری  و تب شديد از آن حادثه جان به سلامت برد ، زيرا جهاد از بيمار برداشته شده است و پدر بزرگوارش- با همه علاقه ای که فرزندش به شرکت در آن واقعه داشت- به او اجازه جنگ کردن نداد . مصلحت الهی اين بود که آن رشته گسيخته نشود و امام سجاد وارث آن رسالت بزرگ ، يعنی امامت و ولايت گردد.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال