تاریخ بروز رسانی: یک‌شنبه, September 15, 2019 - 08:19
April 27, 2017

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، مراسم جشن تکلیف و تجلیل از برندگان مسابقه نقاشی ویژه  فرزندان کارکنان اداره کل راه و شهرسازی با موضوع نماز بمناسبت عید مبعث در سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید.

مهندس مالکی مدیر کل راه و شهرسازی در حاشیه این مراسم گفت: توافقنامه بین وزارت راه و شهرسازی و ستاداقامه نماز کل کشور هر ساله جهت ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز صورت می گیرد که در بعد فرهنگی و تبلیغاتی تصمیماتی اتخاذ و اعلام می گردد که جشن تکلیف، مسابقه نقاشی(گروه سنی کودک و نوجوان) ، مسابقه کتابخوانی و تجلیل از فعالان و خادمان اقامه نماز از جمله آن موراد است که در شورای اقامه نماز اداره کل جهت چگونگی بر گزاری آن تصمیماتی اتخاذ و به همکاران اعلام میشود مراسم امروز حاصل ساعتها اندیشه تلاش کارشناسان خبره در ستاد و اداره روابط عمومی است که سعی می نمایند با برنامه های ویژه و جذاب شیرینی و حلاوت نماز که ستون دین اسلام است به فرموده پیامبر خاتم
(صلی ا... علیه و آله وسلم ) در دل کودکان، نوجوانان و جوانان و خانواده های ایشان و فعالان نماز بگذارند.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای مهدی نژاد معاون خدمات حوزه نیزدر این جلسه ضمن تبریک مبعث حضرت رسول اکرم(ص) یادآور شد پیامبر اسوه حسنه برای ما است همانطور که خداوند نیز در قرآن کریم میفرمایند اسوه حسنه. پیامبر(ص) با توجه به آزار و اذیتهایی که توسط اهل مکه خودش شده بود به خداوند گفت همانطور که حضرت یوسف ده برادر خود را بخشید با وجود بدی هایی که کرده بودند بخشید منم مردم مکه را بخشیدم  بنابراین پیامبر به واسطه همین رحمت للعالمین نامیده شد ما باید در زندگی خود راه این عزیزان را ادامه دهیم و اسوه زندگی خود قرار دهیم.

وی گفت: چون در جمع ما خانواده های اداره کل راه و شهرسازی به همراه فرزندانشان حضور دارند لازم میدانم مواردی را درباره خانواده بگویم . زندگي مشترك يك ارتباط دو سويه بين دو نفر است كه زن وشوهر در تمامي ابعاد جسماني و رواني شريك يكديگرند. اگر چه« وظايف » محدوده عمل آدم ها را مشخص مي كند ولي يك زندگي گوارا و دلنشين را نمي توان تنها بر حسب تذكر وظايف افراد، شكل داد. وظايف براي پيشگيري از تخطي افراد است نه شكل دهنده يك زندگي زيبا و دلچسب. يك زندگي مشترك مناسب، مهر و ارادت دارد، ايثار و گذشت دارد، احترام به احساس و خواهش همراه دارد، خوشرويي و خوشگويي مي خواهد، آغوش و نوازش و شور و مهر و عشق دارد. گذشتن از خواسته هاي خود در مسير رضايت و رفاه و راحتي شريك زندگي خود دارد .

وی در ادامه به وظایف زن و شوهر به شرح ذیل اشاره نمود:

ـ احترام و تكريم به همدیگر

ـ همدلي و همراهي در طول زندگی   

ـ شاكر بودن و قناعت پیشگی

ـ مديريت و تدبير امور خانه

و در پایان با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) که از نشانه های یک مرد سعادتمند این است که 1. زمان نگاه به همسرش خوشحال شود 2. وقتی امر به همسر کند زن او را اطاعت کند.3. در نبود شوهر از آبرو و مال او حفاظت کند، سخن خود را به پایان رساند.

در ادامه از فعالان نماز،قرآن،  برگزیدگان نقاشی و جشن تکلیف و امورات فرهنگی  تقدیر و تجلیل شد و هدایایی به رسم یادبود به آنها اهداء شد.

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال