تاریخ بروز رسانی: شنبه, April 28, 2018 - 10:16
May 17, 2017
نشست مشترک مدیران کل و دبیران ستاد اقامه نماز ادارات کل و سازمان های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان سیستان و بلوچستان با موضوع نماز

نشست مشترک مدیران کل و دبیران ستاد اقامه نماز ادارات کل و سازمان های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان سیستان و بلوچستان با موضوع نماز

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، قبل از ظهر امروز نشست مشترک مدیران کل و دبیران ستاد اقامه نماز ادارات کل و سازمان های زیر مجموعه  وزارت راه و شهرسازی در  استان سیستان و بلوچستان  با موضوع نمازبه ریاست حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای نیسی مشاور و معاون وزیر در امور فرهنگی و دبیر ستاد اقامه نماز وزارت راه و شهرسازی در دفتر مهندس مالکی مدیر کل راه و شهرسازی استان برگزار شد.

مهندس مالکی مدیر کل راه و شهرسازی استان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن 27 اردیبهشت روز روابط عمومی و روز جهانی ارتباطات در ابتدا به ارائه گزارشی بصورت مختصر از اقدامات و فعالیتهای نماز و توسعه و ترویج نماز در این اداره کل صورت گرفته بود پرداخت و در تکمیل صحبت ایشان کلیپی از فعالیتهای فرهنگی و نماز پخش و به سمع و نظر حضار در جلسه رسید در ادامه هریک از اعضاء زیر مجموعه گزارشی از  حوزه خود ارائه نمودند.

سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز ضمن عرض خیر مقدم از حاج آقای نیسی خواستار شدند که این استان با وسعتی که با 11 استان کشوردارد برابری میکند پس نگاه ویژه ای را خواستاریم.

وی افزود: ما 27 سکوی نماز در این استان داریم این سکوها باید تجهیز و امکانات مورد نیاز جهت رفاه حال مسافرین تهیه شود این هدیه را از شما میخواهیم که  پیگیری نمائید و بودجه ای در این خصوص در اختیار  دست اندر کاران قرار گیرد تا به کیفیت سکوهای نماز افزوده شود.

سنجرانی بیان داشت: طبق ماده 4 آئین نامه دولت انتظار داریم تکلیفی که به دستگاه ها ارسال میشود محل اعتبار آن هم مشخص و ابلاغ شود تا دستگاه های موقع اجرای برنامه ها دچار مشکل نشودند.

وی در پایان صحبت های خود اظهار داشت: مشکل زمین برای احداث و مسجد و نمازخانه در شهرک های جدیدالاحداث را پیگیری نمایند تا بتوانیم در این مکان ها هم مسجد احیاء کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین نیسی نیز در جمع بندی گزارشات همه اعضاء و بازدیدی که روز قبل  از سکوهای نماز و مجتمع خدمات رفاهی بین راهی و نمازخانه های ادارات و سازمان ها  داشتند گفت: از همه شما در انجام وظایف محوله  ذر خصوص نماز و امورات فرهنگی و گزارشات ارسالی تشکر می نمایم.

وی اظهار داشت: 2700 نمازخانه ـ سکوی نماز ـ مسجد و حضور 405 روحانی در بدنه وزارت راه و شهرسازی مشغول خدمات فرهنگی هستند که با این اوصاف وسیع ترین شبکه تبلیغی و فرهنگی را داریم در 8 سال گذشته بصورت مستمر  وزارت راه و شهرسازی در میان کلیه وزارت خانه ها ـ دستگاه ها و نهادهایی که بعضی از آنها وظایف ذاتی آنها اشاعه فرهنگ نماز و امورات فرهنگی است  دستگاه برتر شناخته شده و این  نشانگر این است این  وزارت ضمن پای بند بودن به کارهای عمرانی  و دیگر وظایف ذاتی خود به کارهای نماز و فعالیتهای دینی ، مذهبی و  فرهنگی نیز اهتمام داشته است ارتقاء شاخص رفاه مخاطبین ومسافرین رابطور نسبی حاصل کردیم.

.وی ادامه داد:600 مجتمع رفاهی در کل کشور داریم که 320 در حال ساخت و 50 مورد در سالجاری به بهره برداری میرسد که به آن 600 تا مجتمع اضافه خواهد شد.و نظارت بر زمان حرکت وسائط نقلیه هوایی، ریلی ، جاده ای  و دریایی داریم که تقارن با وقت نماز نداشته باشد خصوصاً در بحث  جاده ای  مشکلی نبوده  در بحث ریلی به غیر از موردی در استان یزد که برطرف گردیده اما در بحث هوایی  تلاشهای زیادی را جهت این کار انجام دادیم که  بجز مواردی خاص گزارشی نشده که اکثریت موانع برطرف و مشکل حل شده است که ما در تدارک تهیه کتابچه ای از استفتائات شرعی در خصوص نماز اضطراری هستیم تا در اختیار کلیه اعضاء (مهمانداران و خلبانان ) قرار بگیرد.

 

وی در ادامه در مورد ابهامات  بعضی از  اعضاء در خصوص توافقنامه سال  96 را  توضیح و تشریح  نمودند در پایان  و مقرر شد:

ـ سامانه  تعریف شده پیامکی 300007070 را که وزارت راه و شهرسازی را که برای مخاطبین ایجاد نموده اطلاع رسانی کنند و در سکوهای نماز و مجتمع خدمات رفاهی بین راهی نصب نمائید تا مسافرین عزیز انتقادات و پیشنهادات خود را بفرستند و ما در ارائه خدمات بهتر و بیشتر یاری دهند.

ـ در صورت امکان و بررسی لازم سامانه پیامکی 300007070 با تلفن گویا 141 لینک خواهد شد.

ـ دوره های آموزشی ویزه ائمه جماعات و فعالین نماز بصورت تجمیع و استانی برگزار شود.

ـ پیگیری در جهت توانمند کردن استان ها علی الخصوص سیستان و بلوچستان  که دارای وسعت و پهناوری بیشتری نسبت به بقیه استان ها است برای تجهیز سکوهای نماز بین راهی و مجتمع خدمات رفاهی با در نظر گرفتن اعتباری بصورت مجزا برای نماز و نمازخانه ها.

دسته‌بندی خبر: 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال