تاریخ بروز رسانی: یک‌شنبه, September 15, 2019 - 08:19
June 14, 2017
جلسه هم اندیشی و هم افزایی با سازمان بسیج و سپاه در خصوص مسائل و مشکلات حاشیه نشینی و پایش پروژه های در دست اقدام در مناطق حاشیه شهر.

جلسه هم اندیشی و هم افزایی با سازمان بسیج و سپاه در خصوص مسائل و مشکلات حاشیه نشینی و پایش پروژه های در دست اقدام در مناطق حاشیه شهر.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، جلسه هم اندیشی و هم افزایی با سازمان بسیج و سپاه در خصوص مسائل و مشکلات حاشیه نشینی و پایش پروژه های در دست اقدام در مناطق حاشیه شهر با حضور کلیه اعضاء در دفتر مهندس مالکی مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان برگزار شد.

هدف از برگزاری این جلسه هم اندیشی و هم افزایی در خصوص مسائل و مشکلات حاشیه نشینی و بررسی و پایش پروژه های در دست اقدام در مناطق حاشیه شهر بود.

در ابتدای جلسه مهندس مالکی مديركل راه و شهرسازي استان گزارش مختصری از شرایط حاشیه نشینی و سکونتگاههای غیر رسمی استان و اقدامات انجام شده جهت بهبود وضعیت مناطق حاشیه شهرها و تعداد جلسات و مصوبات مربوطه، ارائه نمودند. ایشان تعداد کل جلسات برگزار شده در سال گذشته را 68 جلسه با 381 مصوبه اعلام کردند. ایشان برخی از مسائل و مشکلات مناطق حاشیه شهر را نداشتن شغل، ساخت و سازهای غیر مجاز، بیسوادی، عدم بهره مندی از خدمات شهری، کمبود آب و پائین بودن سطح بهداشت عنوان کردند.

در ادامه لطیفی جانشین  فرماندهی در حوزه اقشار سپاه سلمان استان ضمن تقدیر و تشکر از مهندس مالکی مدیرکل راه و شهرسازی استان بابت تشکیل جلسه مذکور، افزود: در شهر تهران 16 کارگروه و در استان 10 کارگروه فعال می باشند ولی متأسفانه در هیچ یک از این کارگروهها به معضل حاشیه نشینی پرداخته نمی شود. اما در سپاه سلمان استان موضوع حاشیه نشینی در کارگروه عمران و با دبیری مهندس مهرجو در دست پیگیری است. وی در ادامه افزود: سازمان بسیج و سپاه با کمبود اعتبار مواجه اند ولی از نیروی انسانی بسیار خوبی بهره مند می باشند.

خسروی مدیر راهبردی سپاه استان گفت:  تعداد 10 کارگروه در بسیج با پشتیبانی 22 قشر مردمی و دانش آموزی و دانشجویی و بسیج در حال فعالیت می باشند. با توجه به یکسان بودن محلات هدف در پنج شهر پایلوت استان میان بسیج و سپاه و همچنین شرکت عمران و بهسازی شهری ایران و با عنایت به اینکه جامعه هدف نیز زنان و مردان و اقشار کم درآمد می باشند     می توان با هماهنگی و هم افزایی بیشتر، برنامه هایی را به صورت مشترک به انجام رساند.

 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال