تاریخ بروز رسانی: شنبه, October 20, 2018 - 11:50
November 26, 2017
اجتماع بزرگ بسجیان در مصلی قدس زاهدان

اجتماع بزرگ بسجیان در مصلی قدس زاهدان

مورخه: 5/9/96

اجتماع بزرگ بسجیان در مصلی قدس زاهدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، صبح امروز کلیه مسئولین و پرسنل بسیجی اداره کل راه و شهرسازی استان در اجتماع بزرگ بسیجیان که مصلی قدس زاهدان برگزار شد حضور یافتند.

در این جلسه سردار معروفی فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: اگر بخواهیم به عنوان یک بسیجی انقلابی این مسیر را طی کنیم با آرمان، هدف و وحدتمان که به عصر امام زمان«عج» برسیم باید الگو در وجود خود بعنوان یک نیرو مؤمن و انقلابی با استحکام روحی ـ بصیرت و اخلاص در عمل نهادینه کنیم.

وی افزود:  استحکام روحی پایه اول شخصیت یک بسیجی انقلابی و مؤمن است که استحکام وجودی یعنی تقوای عملی  و تقوا و توکل واقعی. خود باوری یکی از هنرهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران است که جایگزین خودباختگی در دوران ستم شاهی که تا به اکنون حاکم است. معرفت دینی برگرفته از دستورات دینی، قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت  میباشد.

معروفی ادامه داد: اخلاق و ولایت محوری از دیگر ویژگی های اصلی یک شخصیت بعنوان یک مؤمن انقلابی و بسیجی است.

آیت ا...سلیمانی نماینده  محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه معزز زاهدان نیز در این جلسه گفت: 5 آذر سالروز صدور فرمان امام راحل  در عمر 10 ماهگی  انقلاب اسلامی  برای  تشکیل بسیج مستضعفان را دور اندیشی و هوشمندی امام امت  در آن زمان برای همگان روشن و مبرهن نبود اما امروز انقلاب ما دهه چهارم خود را طی می کند بعنوان مقتدرترین نظام منطقه قلمداد میشود ما از دور اندیشی امام زیرکی و هوشمندی ایشان نسبت به تأسیس بسیج امروز بسیار واقف تریم، بسیج مبدأ حرکت عمومی در حفاظت و پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای عظیم آن نقش ایفا می کند که ثمره آن در جای جای ایران اسلامی دقیقاً مشهود است.

وی اظهار داشت: بسیج به عنوان حاکم امین و شور آفرینی است که دنیاییاز عظمت، افتخار و حماسه را در ذهن هر ایرانی بلکه هر کشور مستضعف جهان را زنده می کند، انروز تاریخی موجب تبلور، وحدت و اراده ملت غیور و ایثارگر ایران و تجلی عشق و شور و سرشار از ملت ایران در مقابله با استکبار جهانی است.

آیت ا... سلیمانی بیان داشت: ایجاد این هسته مقاومت سرفصل نوینی در تاریخ انقلاب و نشان دیگری از عمق و ژرف اندیشی امام امت خواهد بود، بسیجیان سلحشور در جنگ برای حفظ کشور و امنیت آن نقش حساس داشتند و امروز هم در سازندگی شانه ستبرشان زیر فرمان رهبر معزز انقلاب استوار می درخشد البته برای درک عظمت بسیج و بهره گیری لز خلوص و پاکی باید در میدانهای زیست و با آنها زندگی کرد تا از آن سرچشمه فیض و معرفت بسان آنان نوشید. زیبایی و شکوه بسیجی فراتر از کلمات و واژه هااست فقط می توانیم بگوئیم که این زیباییدر کلام بنیان گذار جمهوری اسلامی می درخشد که گفت: من از خلوص بسیجیان غبطه می خورم و آرزومندم که خودم هم یک بسیجی باشم اگر درباره بسیجیان بگوئیم وارثان صالح زمین سپید رویان روز قیامت و فردای عالم اند واژه ای در خور و شأن این عزیزان خواهد بود نقش بسیج و بسیجیان برای جامعه امروز ما دقیقاً روشن و آشکار است، اگر بسیجیان نبودند ارتش بعثی عراق اکنون در کجای سرزمین ایران حضور پیدا می کرد اگر بسیجیان نبودند معلوم نبود خوزستان عزیز ما و تمامی استان های مرزی در جنوب غرب چه وضعیتی پیدا می کردند اگر بسیجیان نبودند معلوم نبود ابر قدرتهای دنیا و دولتهای مرتجع دست نشانده در حمایت صدام تکریتی چه بلاهایی بر سر این نظام و کشور می آوردند آنچه دیده ایم در مقاومت بسیجیان بود، اگر بسیجیان نبودند چه کسی میتوانست منویات صدام تکریتی و حامیان دولتهای مرتجع منطقه را و قدرتهای باطل شرق و غرب آنروز را به ناکامی تبدیل کند، اگر بسیجیان نبودند 411 فروند هواپیمای مدرن و فوق مدرن روسی، فرانسوی دشمن را چگونه نابود می شد، اگر بسیجیان نبودند 1200 کیلومتر مرز مشترک با عراق طی 8 سال جنگ نا برابر و مداوم چگونه باز پس گرفته میشد که یک وجب از میهن عزیز ما زیر پای چکمه ظالمانه دشمن نماند،  اگر بسیجیان نبودند 3000 کیلیومتر مرز دریایی با شیوخ و مرتجعین منطقه چگونه برای ایران اسلامی باز می ماندمگر این نبود که حمایت آمریکایی ها برای تصرف مرزهای آبی ما و با آرایش نیروی دریایی خواستند  ایران را فلج کنند و حتی خواستند نفتکش های ایران جرأت تردد در آبهای سرزمین خودشان نداشته باشند، این بسیجیان بودند که این اقتدار را نصیب ایران اسلامی کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان گفت:

بسیج یک فرد نیست بسیج یک صنف نیست بسیج یک گروه نیست بسیج یک تفکر است تفکری که از دل ارتش یر می آید تفکری که از دل سپاه بال میزند تفکری که از دل انتظامیها رشد پیدا میکند  تفکری که از درون کارخانه ها، دانشگاهها ، مدارس ، حوزه ها و مردم ریشه دارد  و تفکری که در جامعه رو به رشد به گونه ای که دیروز در دفاع از مرزها و امروز در دفاع از سازندگی در دفاع از کیان اسلام ناب و نابودی داعش ، تفکر بسیجی امروز محبوس در یک استان  یا ایران و در درون مرزها ی جمهوری اسلامی نیست امروز اگر در دنیا حزب ا... میدرخشد  حماس می درخشد اگر حشد الشعبی می درخشد  و اگر امروز  سوریه از لوث وجود داعش پاک می شود  و عراق استقلال خودر را بدست می آورد و آمریکاییها از حمایت سرافکنده و روسیاه  در دنیا قرار گرفتند به برکت تفکر بسیجی است.

 وی ادامه داد : در قرآن کریم هم که می خوانیم : در برابر هر پیامبری شیاطین صف آرایی کردند خدای منان القاعات شیطان را نابود کرد. با دعا با تسبیح با ذکر با ورد یا  با انجام عملیات شجاعانه و شهادت طلبانه .اگر امروز میبینیم داعش ریشه کن شده صرفاً به دعا نبوده دعا پشتوانه بود صرفاً به اوراد و اذکار نبوده فقط توسل به خدا بود اما بسیج یعنی فرد در میدان عمل، میدان عمل یعنی مظهر و تجسم حضور بسیج یا تفکر بسیجی.در بسیج اطاعت از ولایت باید تجلی داشته باشد،در بسیج حفظ وحدت باید تجلی داشته باشد،

در بسیج درد امت باید تجلی داشته باشد،در بسیج حس بصیرت باید تجلی داشته باشد،بسیج را با مسجدی میشناسیم و مسجدی را با بسیج بسیج را با قرآن میشانسیم  و قرآن را با بسیج میشناسیم بسیج را درصحنه عمل و کار میشناسیم. شجره طیبه ای که ریشه اش در همه احاد جامعه گسترده است نه در ارتش و نه سپاه در تمامی اقشار شیعه و سنی زن و مرد  و جوان و پیر و حتی اطفال باید تفکر بسیجی را قدر بدانیم  و امروز را به ملت و رهبر مان و دنیای اسلام تبریک بگوییم . و به روان تابناک امام راحل و شهداء بالاترین تحیات را ارسال نمائیم. به امید فتح مسجد الاقصی و برقراری نماز جمعه به امامت رهبری باشیم به امید تحقق آنروز .

 

 

 

 

آدرس ساختمان مركزی:
زاهدان – ميدان شهدا – اداره كل راه و شهرسازی سيستان و بلوچستان
كدپستي : 9813693171
تلفن : 8-05433227056
فكس : 05433234989
آدرس ساختمان شماره 2 (جانبازان):
زاهدان - خيابان دانشگاه – دانشگاه 55
كدپستی : 9813693171
تلفن : 81-05433413280

 

آمار بازدید

اشتراک خبرنامه

مشترک نشریه اداره کل راه و شهرسازی استان شوید.

فید پورتال